Ballina Etiketimet Var

Etiketim: var

STAMBOLL – Infantino: I besojmë VAR-it edhe pse jo i përkryer

STAMBOLL, 16 shkurt /ATSH-AA/ - Presidenti i Federatës Botërore të Futbollit (FIFA) Gianni Infantino deklaroi se ende ka gabime në fushat e blerta përkundër...

“Roma”- “Inter”, shefi i arbitrave: Mosreagimi i VAR, gabim i pakuptueshëm

TIRANË, 3 dhjetor/ ATSH- A. Fortuzi/- Presidenti i Shoqatës së Arbitrave e ka vlerësuar si një gabim të patolerueshëm atë që ndodhi mbrëmjen e...

Presidenti i “Juventus” këmbëngul për VAR-in në Champions

TIRANË, 12 shtator /ATSH/ -Gjatë samitit të ECA-s, Presidenti i "Juventusit", Andrea Agnelli njoftoi “lindjen” e mundshme të një kompeticioni të tretë për klubet...

FUTBOLL – VAR në Champions League sezonin e ardhshëm

MONAKO, 31 gusht /ATSH-DPA/ - Sistemi Video Asistent Refereeing (VAR) do të futet në UEFA Champions League në sezonin e ardhshëm, tha presidenti i...

FUTBOLL – Platini refuzon sistemin VAR: Nuk sjell drejtësi

PARIS, 29 gusht /ATSH-ANSA/ - Sistemi VAR? Është një video e copëtuar që nuk sjell më shumë drejtësi, deklaroi Michel Platini, ish-president i UEFA-s...

FIFA: VAR-i është përdorur 335 herë

MOSKË, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Treqind e tridhjetë e pesë incidente janë bërë objekt i një verifikimi nga ekipi i videoasistencës për arbitrazhin (VAR)...

Maroku fajëson arbitrin dhe sistemin VAR për eleminimin

ROMË, 29 qershor /ATSH-ANSA/  – Federata marokene e Futbollit protestoi zyrtarisht ndaj arbitrimit të ndeshjeve të Kupës së Botës ku janë angazhuar "Luanët e...

FIFA: Jashtëzakonisht të kënaqur me VAR-in dhe arbitrimin

MOSKË, 20 qershor /ATSH-DPA/ - Institucioni drejtues i futbollit, FIFA, është jashtëzakonisht i kënaqur me debutimin e sistemit VAR (video assistant referee) në Kupën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA