Ballina Etiketimet Vaksinim

Etiketim: Vaksinim

Vijon vaksinimi masiv në Elbasan/ Sot mbërrijnë 7020 vaksina Pfizer, janë...

TIRANË, 12 prill/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, kanë ndjekur nga afër vaksinimin e të moshuarve...

Shqipëria, në fashën më të lartë për vaksinimin/ Ndër të paktat...

TIRANË, 12 prill/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "ne jemi një nga dy vendet që po vaksinon masivisht në rajon dhe sot...

Manastirliu ndjek vaksinimin në sheshin “Skënderbej”: Procesi po vijon me moshat...

TIRANË 11 prill/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka parë nga afër vaksinimin masiv në sheshin "Skënderbej" mëngjesin e sotëm. "Tashmë kemi...

Kalo apel qytetarëve të mos refuzojnë të vaksinohen, arma e vetme...

TIRANË 11 prill/ATSH/ Mjeku infeksionist, Tritan Kalo apeloi sot të gjithë qytetarët që të mos refuzojnë të vaksinohen, pasi është e vetmja armë që...

14 mijë vaksinime deri tani në Durrës/ Deputetja Spahiu: Javën e...

TIRANË, 10 prill/ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste Klodiana Spahiu inspektoi sot procesin e vaksinimit që po zhvillohet në qytetin e Durrësit. Duke folur më pas...

Mbi 176,000 të moshuar më të mbrojtur nga COVID-19

TIRANË, 10 prill/ATSH/- Më shumë se 176,000 gjyshe dhe gjyshër janë sot më të mbrojtur nga COVID-19, falë fushatës së vaksinimit masiv. Ministrja e Shëndetësisë...

BRUKSEL – KE: Asnjë arsye për të ndaluar dozën e dytë...

BRUKSEL, 10 prill /ATSH-ANSA/ - Nuk ka asnjë arsye për të ndaluar dozën e dytë të AstraZeneca, deklaroi një zëdhënës i Komisionit Europian, I pyetur...

“Shqipëria buzëqesh” deri më sot 250 mijë vaksinime antikovid

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Në të gjithë vendin që prej nisjes së fushatës së vaksinimit "Shqipëria buzëqesh" deri më sot janë kryer 250 mijë vaksinime...

OBSH nuk rekomandon vaksinimin me dy vaksina të ndryshme

GJENEVË, 9 prill /ATSH-DPA/ - OBSH nuk rekomandon të ashtuquajturin ndërvaksinim kundër COVID-19, që përdor vaksina të ndryshme për dy dozat e nevojshme për...

COVID-19 – Sanchez: Spanja do të vazhdojë vaksinimin me AstraZeneca

MADRID, 9 prill /ATSH-AFP/ - Spanja do të vazhdojë të përdorë vaksinën AstraZeneca kundër COVID-19 nga mosha 60 vjeç e lart, mbi bazën e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA