Ballina Etiketimet Vaksinim

Etiketim: Vaksinim

Mbi 65 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e tretë anti-COVID

PRISHTINË, 27 janar /ATSH/ Institucionet dhe profesionistët shëndetësorë në vazhdimësi po u bëjnë thirrje qytetarëve që të vaksinohen me vaksinën anti-COVID. Prej fillimit të procesit...

MSH: 2,563,043 vaksinime anti-COVID

TIRANË, 23 janar/ATSH/- Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në total janë kryer 2,563,043 vaksinime anti-COVID. Vetëm gjatë ditës së djeshme...

ITALI – 2 000 mjekë të pezulluar, refuzojnë të vaksinohen kundër...

ROMË, 22 janar /ATSH-DPA/- Rreth 1,913 mjekë dhe dentistë u pezulluan sot nga detyra në Itali pasi kanë refuzuar të vaksinohen kundër koronavirusit, sipas...

GJERMANI – Steinmeier-Cassis: Vaksinimi çelësi për t’i dhënë fund pandemisë

BERLIN, 20 janar /ATSH-DPA/- Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier priti në një takim homologun e tij zviceran Ignazio Cassis, ndërsa ranë dakord se vaksinimet kundër...

COVID-19 – Austria miraton vaksinimin e detyrueshëm për të rriturit

VJENË, 20 janar /ATSH-DPA/ Parlamenti austriak ka diskutuar sot propozimin për t'i bërë të detyrueshme vaksinat kundër Covid-19 për të rriturit, i mbështetur gjithashtu...

A do të duhet të vaksinohemi nga Covid-19 çdo gjashtë muaj?

LONDER, 18 janar /ATSH/ - Vaksinimi periodik i çdo banori të planetit kundër Covid-19 është i pamundur, deklaroi Andrew Pollard, profesor në Universitetin e...

GREQI – Mitsotakis i vendosur për planin e vendosjes së gjobave...

ATHINË, 14 janar /ATSH-DPA/ Kushdo që dëshiron të shmangë gjobat për personat 60 vjeç e lart që nuk janë vaksinuar, që do të hyjnë...

Bino: Shifra të larta të vaksinimit këtë javë ndaj COVID-19

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Shefja e departamentit të Epidemiologjisë dhe Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik prof. Silva Bino tha sot se "kemi pasur...

AUSTRI – Policia rrit kontrollet për zbatimin e masave kundër koronavirusit

VJENË, 10 janar /ATSH-DPA/ Oficerët e policisë me uniformë dhe civilë, në Austri do të rrisin kontrollet për zbatimin e masave kundër koronavirusit në...

Vaksina zvogëlon edhe rrezikun e efekteve afatgjata të Covid-19

ROMË, 9 janar /ATSH-ANSA - Vaksinimi mund të ketë një efekt mbrojtës ndaj pasojave afatgjata të Covid-19, sipas një studim izraelit të Universitetit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA