Ballina Etiketimet Vaksine

Etiketim: vaksine

COVID-19 – EMA teston vaksinën ruse Sputnik V

AMSTERDAM, 4 mars /ATSH-AFP-DPA/ - Agjencia Europiane e Barnave (EMA) po fillon një procedurë të përshpejtuar për të testuar vaksinën ruse të koronavirusit Sputnik...

COVID-19 – Austria do të prodhojë vaksinën e saj me Izraelin...

VJENË, 2 mars /ATSH-DPA/ - Austria do të zhvillojë një version të sajin kundër varianteve të ardhshme të Covid-19 së bashku me Danimarkën dhe...

GJENEVË – OBSH: Pak gjasa që fundi i pandemisë të jetë...

GJENEVË, 2 mars /ATSH-DPA/ - Organizata Botërore e Shëndetësisë theksoi se ishte pak e mundur që pandemia e koronavirusit të përfundojë në muajt e...

Marsi muaji i vaksinës së katërt të autorizuar në Europë

UASHINGTON, 2 mars /ATSH/ - Muaji mars duhet të jetë muaji i një vaksine të re, e katërta në dispozicion në Europë: është zhvilluar...

FRANCË – AstraZeneca edhe për mbi 65-vjeçarët

PARIS, 2 mars /ATSH-ANSA/ - Vaksina AstraZeneca kundër Covid-19 gjithashtu mund të kryhet te personat midis 65 dhe 75 vjeç, të cilët kanë edhe...

BRUKSEL – Von der Leyen: Projekti për “pasaportën e gjelbër” në...

BRUKSEL, 1 mars /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian do të prezantojë në mars një projekt për "pasaportë të gjelbër" digjitale që vërteton vaksinimin kundër COVID-19...

FOKUS – Mbështetja për marrjen e vaksinës antiCovid-19 në rritje

PARIS, 1 mars /ATSH-AFP/ - Mbështetja e popullatës për vaksinën kundër COVID-19 është në rritje në disa vende të tilla si Britania e Madhe,...

SOFT NEWS – Një 90 vjeçare ecën 10 kilometra në dëborë...

SAN FRANÇISKO, 28 shkurt /ATSH-AFP/ - Me një vendosmëri të palëkundur, një amerikane 90-vjeçare ka sfiduar të ftohtin duke ecur 10 kilometra në dëborë...

GJERMANI – STIKO rekomandon vaksinën e AstraZeneca-s për më të moshuarit

BERLIN, 27 shkurt /ATSH-AFP/ - Komisioni gjerman i vaksinimit (Stiko) parashikon të rekomandojë vaksinën antiCOVID-19 të AstraZeneca-s për personat mbi 65 vjeç, pas një...

Me 191 km/h për t’u… vaksinuar!

PARIS, 27 shkurt /ATSH-AA/ - Autoritetet në Francë sekuestruan patentën e një 88-vjeçari, kurse vetura e tij u ndalua nga qarkullimi, pasi është kapur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA