Ballina Etiketimet Vaksine

Etiketim: vaksine

Sputnik Light publikon çmimin tavan për një dozë

MOSKË, 17 maj /ATSH-ANSA/ - Qeveria ruse ka vendosur tavanin e 342 rublave dhe 36 kopekëve (3,8 euro) për një dozë të Sputnik Light,...

Pfizer së shpejti me vaksinë pilulë antiCovid-19

UASHINGTON, 17 maj /ATSH/ - Një horizont i ri hapet në luftën kundër koronavirusit, pasi kompania Pfizer ka filluar provat e para klinike, ato...

GJERMANI – Rritet numri i personave që dëshirojnë të vaksinohen kundër...

BERLIN, 16 maj /ATSH-DPA/ - Që prej fillimit të vaksinimeve kundër koronavirusit në Gjermani, pesë muaj më parë, gjithnjë e më shumë persona janë...

FRANCË – Qeveria optimiste për objektivin e 20 milionë të vaksinuarve...

PARIS, 15 maj /ATSH-AFP/ - Kryeministri francez, Jean Castex u shpreh shumë optimist për të arritur sot në mbrëmje objektivin e 20 milionë francezëve...

ATHINË – Greqia hap dyert edhe për turistët e vaksinuar me...

ATHINË, 14 maj /ATSH-ANSA/ - Greqia do të hapë tashmë dyert edhe për turistët që kanë marrë vaksinën ruse Sputnik V, deklaroi Ministria greke...

Me pasaportë vaksinimi dhe me tampon/ Tomini: Shqiptarët nuk do të...

TIRANË, 12 maj /ATSH/ Shqiptarët nuk do të pengohen këtë verë për të udhëtuar jashtë kufijve të vendit. Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini, tha sot...

Shionogi & Co do të hedhë në treg vaksinën kundër COVID-19

TOKIO, 12 maj /ATSH-DPA/ - Prodhuesi japonez farmaceutik Shionogi & Co, njoftoi se mund të hedhë në treg këtë vit vaksinën kundër koronavirusit. Në një...

AMSTERDAM – EMA e gatshme të përshpejtojë miratimin e vaksinës antiCOVID-19...

AMSTERDAM, 11 maj /ATSH-DPA/ - Agjencia Europiane e Barnave (EMA) dëshiron të lëshojë një vendim jo më vonë se këtë muaj nëse fëmijët e...

BERLIN – Cooke: Heqja e patentave të vaksinave nuk i zgjidh...

BERLIN,  11 maj /ATSH-AFP/- Kreu i Agjencisë Europiane të Barnave (EMA), Emer Cooke tha se pezullimi i mbrojtjes së pronës intelektuale për vaksinat antiCOVID-19...

COVID-19 – Turqia konfirmon efikasitetin e lartë të vaksinës Sinovac

ANKARA, 11 maj /ATSH/ - E diela që sapo kaloi ishte një nga ditët më të ngarkuara në një spital COVID të Stambollit, me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA