Ballina Etiketimet Vaksina

Etiketim: vaksina

SPANJË – Jep dorëheqjen kreu i ushtrisë pas skandalit të...

MADRID, 24 janar /ATSH-AA/ - Shefi i Shtabit të Mbrojtjes të ushtrisë spanjolle dha dorëheqjen pas një polemike që shpërtheu pasi ai u pa...

Vaksinimi antiCovid/ Sot u vaksinuan mjekë anestezistë, mikrobiologë si dhe laborantë

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Ditën e sotme u krye vaksinimi i mjekëve anestezistë, mikrobiologë si dhe laborantë që kryejnë testet COVID në vijën e parë...

Vaksinimi antiCovid/ Deri tani 549 mjekë dhe infermierë kanë kryer dozën...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Deri tani 549 mjekë dhe infermierë të vijës së parë të betejës me Covid19 kanë kryer dozën e parë të vaksinës...

Ghebreyesus: Jo e ndershme që të rinjtë në vendet e pasura...

GJENEVË, 20 janar /ATSH/ - Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus deklaroi se shpërndarja e pabarabartë e vaksinave antiCOVID-19...

“Kemi kapacitet të paguajmë të gjitha vaksinat antiCOVID për qytetarët”/ Rama:...

TIRANË, 19 janar /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, kontrata me "Pfizer"-in është e mbrojtur në të gjithë botën nga sekreti tregtar. I pyetur...

IZRAEL – Sërish rekord i rasteve të infektimeve me Covid-19

TEL AVIV, 19 janar /ATSH-DPA/ - Izraeli konfirmoi një rekord me 10 021 raste të reja me koronavirus, deklaroi Ministria e Shëndetësisë, ndërsa vendi...

Vaksinat antiCOVID/ Rama: Nuk kam bërë sherr me BE, këtu është...

TIRANË, 19 janar /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, nuk do të rri me gojën mbyllur kur është fjala për të mbrojtur njerëzit,...

BRUKSEL – BE: Jemi duke ndjekur nga afër efikasitetin e vaksinave...

BRUKSEL, 19 janar /ATSH-DPA/ - Tani për tani nuk ka prova se vaksinat Pfizer dhe Moderna nuk janë efektive kundër varianteve të koronavirusit, por...

Siguria e vaksinës antiCovid/ Tomini: Është e certifikuar nga institucionet ndërkombëtare

TIRANË, 18 janar/ATSH/ Shefja e Survejancës dhe Shërbimit të Inteligjencës Epidemike në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi sot se vaksina që lufton...

Vaksina antiCovid/ Kryemadhi: Rama e ka detyrim, shqiptarët paguajnë taksa

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi deklaroi sot se blerja e vaksinës është detyrim i qeverisë. Në një intervistë televizive, Kryemadhi tha...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA