Ballina Etiketimet Vajza

Etiketim: vajza

Kor vajzash në katedralen e Ratisbonne-s pas 1 000 vitesh pritjeje

AUGSBURG, 16 qershor /ATSH-DPA/ - Kori i djemve, pjesë e katedrales së Ratisbonne-s po thyen një traditë 1 000-vjeçare për të krijuar një kor...

Kampionati i futbollit për femra në 100 shkolla 9-vjeçare nis nga...

https://www.youtube.com/watch?v=J-1Orac7F24&feature=emb_logo TIRANË, 9 dhjetor /ATSH/ Futbolli i femrave është prioriteti i madh i Federatës Shqiptare të Futbollit që në strategjinë e saj për rritjen dhe...

Pakti për Universitetin/ Konvikti i vajzave në Vlorë, kushte bashkëkohore për...

TIRANË, 7 tetor/ATSH/ Konvikti i vajzave në Vlorë, falë një investimi të qeverisë shqiptare në kuadër të Paktit për Universitetin është tashmë gati sipas...

SOFT NEWS – Vraponte e lumtur pa e ditur se ishte...

UASHINGTON, 23 mars /ATSH/- Kalimi i kufijve të SHBA kërkon vëmendje, dhe bërja e gabimeve të caktuara, edhe nëse me mirëbesim, ndonjëherë mund të...

Rindërtohet totalisht konvikti i vajzave në Korçë, kushte më të mira...

TIRANË, 25 janar/ATSH/E braktisur prej 4 vitesh, godina 5-katëshe e konviktit të vajzave është rinovuar tërësisht, duke siguruar ambiente bashkëkohore për 160 studentet e...

FOTO/ Konvikti i vajzave në Vlorë, kampus universitar, Selami për ATSH-në:...

TIRANË, 10 tetor/ATSH/- Godina 4-katëshe e konviktit të vajzave të Universitetit “Ismail Qemali” Vlorë, i është nënshtruar rikonstruksionit rrënjësor për të ofruar ambiente me...

Pakti për Universitetin/ Rehabilitohet konvikti i vajzave në Shkodër, kushte më...

TIRANË, 7 tetor/ATSH/ Rreth 170 studente të Universitetit "Luigj Gurakuqi" në Shkodër do të kenë kushte bashkëkohore në konvikt, pas rikonstruksionit të tij, në...

10 nxënësit më të mirë të Maturës Shtetërore 2019

TIRANË, 21 gusht/ATSH/Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka prezantuar 10 maturantët që shkëlqyen në maturën shtetërore të 2019-ës. Shahini teksa ka publikuar...

Tre gjimnazistet shqiptare, fituese në garën ndërkombëtare të teknologjisë

TIRANË, 16 gusht/ ATSH/  GjejZâ, aplikacioni i grupit D3c0ders, përfaqësuar nga 3 vajza gjimnaziste që u vjen në ndihmë grave dhe vajzave të dhunuara,...

PARIS – G7 angazhohet për shkollimin e vajzave në vendet në...

PARIS, 5 korrik /ATSH-AFP/ - Shtatë vendet më të pasura (G7) të planetit njoftuan sot se do të vendosin theksin tek edukimi i vajzave...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA