Ballina Etiketimet Vajza

Etiketim: vajza

video

Gratë nga e gjithë bota, mesazhe në shqip me kostume tradicionale:...

TIRANË, 8 mars/ATSH-Z.Tosku/- Me një mënyrë krejt të veçantë, vajza dhe gra të suksesshme nga vende të ndryshme të botës, uruan gratë shqiptare në...

Qeveria shqiptare, vend nderi në Europë për barazinë gjinore

TIRANË, 8 mars/ATSH/-Kryeministri i vendit, Edi Rama ka falenderuar gratë e kabinetit qeveritarë për shërbimin e tyre me profesionalizëm ndërsa ka thënë se qeveria...

Xhaçka uron gratë dhe vajzat e FA me rastin e 8...

TIRANË, 8 mars/ATSH-A. Fortuzi/-Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka uruar sot gratë dhe vajzat, pjesë të Forcave të Armatosura me rastin e 8 Marsit. Sipas...
video

FOTO/ “Balkan Girl Power”, çelet ekspozita e 34 vajzave nga 5...

  TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ - “Balkan Girl Power” titullohet ekspozita me 68 fotografi të 34 vjazave nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Serbia,...

BERLIN – Vajza e arkitektit të Hitlerit merr çmim për mbështetjen...

BERLIN, 11 janar /ATSH-DPA/ - Vajza e arkitektit dhe ish-ministrit nazist të Armatimeve të Adolf Hitlerit mori një çmim në SHBA për përpjekjet e...

FOTO – 100 Valbona mahniten nga bukuria e luginës së Valbonës

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/- 100 vajza nga Kosova që mbajnë emrin Valbona vizituan ditët e fundit parkun Kombëtar të Valbonës në Tropojë. Gjatë vizitës së organizuar...

Foto – Elbasan, adresohen vështirësitë e përditshmërisë së grave në fshat

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/- Problematikat dhe vështirësitë e përditëshme të grave dhe vajzave në fshtatrat e Elbasanit u vunë në qendër të diskutimeve të takimit...

Viktimat e trafikimit, 71% janë gra e vajza

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ 71% e të gjitha viktimave të trafikimit në mbarë botën janë gra dhe vajza, sipas shifrave të bëra publike nga Instituti i...

SANA’A – Vdes vajza simbol i krizës humanitare në Jemen

SANA'A, 2 nëntor /ATSH-ANSA/ - Vajza shtatëvjeçare, fotografia e së cilës u botua nga gazeta amerikane ''New York Times'', u shndërrua në një nga...

OSLO – Norvegjia ndjesë zyrtare vajzave që u dashuruan me nazistët

OSLO, 18 tetor /ATSH-ANSA/ - Kryeministrja norvegjeze, Erna Solberg u kërkoi ndjesë zyrtare të gjitha vajzave, të cilat gjatë Luftës së Dytë Botërore patën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA