Ballina Etiketimet Ushqim

Etiketim: ushqim

Si të ushqeheni pas të 50-ave?

ROMË, 24 shkurt /ATSH/ - Kur ishit të rinj binit në peshë për disa ditë thjesht duke u dorëzuar në tryezë, ndërsa tani pas...

NASA: Gjysmë milioni dollarë për “ushqim hapësinor”

ROMË, 9 shkurt /ATSH-ANSA/ - NASA ka premtuar një çmim prej 500 000 dollarësh për ata që do të jenë në gjendje të shpikin...

Pica ushqimi më i kërkuar në botë

ROMË, 24 janar /ATSH-ANSA/ - Ushqimi më i kërkuar në botë në Google është pica. Ky produkt renditet në vend të parë në 44...

Një djathi i ndryshohet emri për shkak të… racizmit që përfaqësonte!

SIDNEI, 13 janar /ATSH-AFP/ - Një djathë australian i quajtur "Nègre" do të riemërtohet "Hurra" pas një lufte të hidhur prej dy dekadash nga...

Shpenzimet për ushqim/ INSTAT: Peshën më të madhe e zë mishi...

TIRANË, 13 shtator /ATSH/- Mishi, bulmet dhe nënproduktet e tyre zë peshën kryesore në shpenzimet që bëjnë familjet shqiptare për t'u ushqyer. INSTAT, publilkoi statistikat...

Taskforca antiCovid/ AKU kryen 405 inspektime, merret masë administrative për një...

TIRANË, 7 gusht/ATSH/ Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer 405 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin. Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit kanë...

GJENEVË – OKB paralajmëron për krizë ushqimore në Korenë e Veriut

GJENEVË, 9 qershor /ATSH-DPA/ - Një numër në rritje i koreano-veriorëve po vuajnë nga mungesa e ushqimit për shkak të mbylljes së kufirit me...

Dita Ndërkombëtare e Sigurisë Ushqimore/Rama: Disa histori njerëzish pune, vlejnë më...

Tiranë, 7 qershor/ATSH/-Në Ditën Ndërkombëtare të Sigurisë Ushqimore, Kryeministri Edi Rama ka sjell disa histori suksesi nga fermerët shqiptarë të cilët në fokus të...

ARABI SAUDITE – G20 premton furnizim të mjaftueshëm global me ushqim

RIAD, 21 prill /ATSH-AFP/-Ministrat e bujqësisë të G20-s u zotuan sot të bashkëpunojnë për të siguruar furnizim të mjaftueshëm global me ushqim përballë COVID-19,...

SHBA – OKB: Pandemia do të dyfishojë krizën globale të urisë...

ROMË, 21 prill /ASTH-DPA/ - Numri i njerëzve me furnizime të pamjaftueshme ushqimore do të dyfishohet këtë vit në 265 milionë, nëse nëse qeveritë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA