Ballina Etiketimet Uria

Etiketim: uria

Çfarë lloj urie keni? Zbuloni tuajën!

LONDËR, 25 tetor /ATSH/ - Jo të gjitha ndjenjat e urisë janë të njëjta. Sipas Lauryn Lax, specialiste e mjekësisë funksionale dhe nutricioniste, ekzistojnë shtatë...

STUDIM – Rreth 124 milionë persona në botë vuajnë nga uria

ROMË, 14 tetor /ATSH-AFP/  - Uria është ende në nivele shqetësuese në rreth 60 shtete, sipas një Indeksi Global të kryer nga OJQ-të,  irlandezja...

Mënyrat për të frenuar urinë e shkaktuar nga mërzia

TIRANË,14 qershor /ATSH/ - Të gjithëve na ka ndodhur që teksa jemi me nerva të gjejmë ngushëllim te pjata, kjo mund të jetë me...

”Fruti i mrekullisë” për urinë në botë

TIRANE, 3 Maj /ATSH/ - Një frut që ka shijen e mishit mund të shpëtojë miliona njerëz nga uria. ''Fruti i mrekullisë'' i njohur...

Dëshirë e vazhdueshme për ushqim, ja cilat janë shkaqet

TIRANE,1 Maj /ATSH/  - A jeni gjithmonë të uritur apo shpesh mendoni për ushqim?Emocionet si stresi, ankthi, mërzia mund të nxisin një dëshirë të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA