Ballina Etiketimet Ure

Etiketim: Ure

Riparohet ura e Stërmasit, siguri më e lartë për drejtuesit e...

TIRANË, 11 mars/ATSH/ Autoriteti Rrugor Shqiptar riparoi urën e dëmtuar në fshatin Stërmas në dalje të Tiranës duke vendosur parmakët anësorë. Deputetja Mimi Kodheli deklaroi...

U dëmtua nga reshjet në janar/ FA-të ndërtojnë urën në fshatin...

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ Forcat e Armatosura po ndërtojnë urën në fshatin Brret të bashkisë Krujë, e cila u shemb si pasojë e reshjeve të...

Reshjet dëmtojnë rrugën në Shezë të Peqinit, Balla: Gati projekti i...

TIRANË, 2 shkurt/ATSH - A. Fortuzi/ Kryetari i grupi parlamentar të PS-së, Taulant Balla ishte sot në Peqin, ku pa nga afër situatën e...

Hapet ura lidhëse mes Paskuqanit dhe Tiranës, lehtësohet lëvizja për 70...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Ura e re që lidh Paskuqanin me Tiranën u hap duke lehtësuar lëvizjen drejt kryeqytetit për 70 mijë banorë. Kryeministri Edi Rama...

Shembull i bashkëpunimit të banorëve me bashkinë/ Montohet ura tip Bejli...

TIRANË, 30 dhjetor/ ATSH/ Prej ditës së nesërme përroi i Rrvishtit në fshatin Midhë të njësisë administrative Qelëz nuk do të jetë më kërcënim...

Krujë/ Përfundon restaurimi i Urës së Abdyl Agës

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/ Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Tiranë ka përfunduar ditët e fundit projektin e restaurimit dhe mirëmbajtjes së  “Urës së Abdyl Agës” në...

Ritme të larta punimesh për ndërtimin e urës së re mbi...

TIRANË, 13 dhjetor/ATSH/ Punimet për ndërtimin e urës së re mbi lumin Drin në Kukës, pjesë e autostradës Durrës-Kukës-Morinë po vijojnë me ritme të...

Ura e Çanakkalasë, ura pezull më e lartë në botë

ANKARA,  1 dhjetor /ATSH-AA/ - Pasi tejkaloi lartësinë e Kullës Eiffel, Ura e Çanakkalasë e vitit 1915, në Turqinë veriperëndimore, është në rrugën e...

Riparohet Ura e Kaludhit, një vepër e rëndësishme në segmentin Përmet-Çarshovë

TIRANË, 30 tetor/ATSH/ Punimet për riparimin e Urës së Kaludhit, një vepër e rëndësishme në segmentin rrugor Përmet-Çarshovë kanë përfunduar, duke bërë të mundur...

ITALI – Conte: Ura e Gjenovës një simbol i Italisë së...

ROMË, 3 gusht /ATSH-DPA/ - Kryeministri italian, Giuseppe Conte tha sot se përurimi i një ure të re autostradë në Gjenova, që zëvendëson atë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA