Ballina Etiketimet Uragan

Etiketim: uragan

ATHINË – Një uragan i rrallë mesdhetar godet pjesën perëndimore të...

ATHINË, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Përmbytje, ndërprerje energjie dhe shira të rrëmbyeshëm përfshinë sot ishujt e Jonit, të goditura nga një uragan i rrallë...

SHBA – Uragani Laura shkakton viktima dhe shumë dëme

LAKE CHARLES, 29 gusht /ATSH-AFP/ - Të paktën 14 persona kanë humbur jetën pas kalimit të uraganit Laura në shtetet e Luizianës dhe Teksasit,...

SHBA – Uragani Hanna mbërrin në Teksas

HUSTON, 26 korrik /ATSH-AFP/ - Uragani Hanna, i pari për vitin 2020 në brigjet e Atlantikut goditi Teksasin dhe shkaktoi shira të rrëmbyeshëm si...

Ndryshimi i klimës dhe ndotja ndikojnë në formimin e uraganeve

MAJEMI, 16 maj /ATSH-DPA/ - Në 40 vitet e fundit, Bregu Lindor i SHBA-së është goditur nga dhjetëra uragane. Hulumtimi i ri nga Administrata Kombëtare...

TORONTO – Uragani Dorian mbërrin në brigjet e Kanadasë

TORONTO, 9 shtator /ATSH-AA/ - Pas Ishujve Virgin dhe Bahame në oqeanin Atlantik, uragani Dorian, i cili goditi brigjet juglindore të SHBA-ve, u zhvendos...

FOKUS – Bahamasi përballet me jetët e humbura dhe krizën humanitare

NASAU, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Një javë pas uraganit Dorian, Bahamasi i shkatërruar po përballet me një krizë të rëndë humanitare, ndërkohë që autoritetet...

REPORTAZH – Dorian gjunjëzon Bahamasin

CHARLESTON, 6 shtator /ATSH-AFP/ - Bilanci pas kalimit mbi Bahamas të uraganit Dorian mund të jetë i tmerrshëm, ndërkohë që stuhia i është drejtuar...

BAHAMAS – Viktima dhe mijëra të zhdukur prej uraganit Dorian

BAHAMAS, 6 shtator /ATSH-ANSA/ - Bilanci i fundit i uraganit Dorian në Bahamas është rritur në të paktën 30 viktima, ndërkohë që rezultojnë mijëra...

SHBA – Uragani Dorian bie në kategorinë dy

UASHINGTON, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Uragani Dorian, që drejtohej sot shumë avash drejt brigjeve juglindore të SHBA-së pasi shkatërroi ishujt Bahamas, ra në kategorinë...

SHBA – Anulohen mbi 1.300 fluturime për shkak të uraganit Dorian

UASHINGTON, 3 shtator /ATSH-AA/ - Për shkak të uraganit Dorian, i cili shkaktoi vdekjen e pesë personave dhe lëndimin e të paktën 21 të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA