Ballina Etiketimet Uragan

Etiketim: uragan

LIZBONË – Uragani ”Leslie” kërcënon Portugalinë dhe Spanjën

LIZBONË, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Portugalia lëshoi sot në pjesën më të madhe të territorit të saj alarmin e kuq në pritje të goditjes...

SHBA – 11 të vdekur pas kalimit të uraganit ”Michael”

UASHINGTON, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Uragani ''Michael'', i shndërruar në stuhi tropikale ka shkaktuar vdekjen e të paktën 11 personave që prej së mërkurës,...

UASHINGTON – Uragani ”Michael” shkakton dëme rreth Floridas

UASHINGTON, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Uragani ''Michael'' u zvogëlua në një uragan të kategorisë 1 pak më pare se të godiste brigjet e gjirit...

FILIPINE – Dhjetëra të vdekur nga tajfuni Mangkhut

HONG KONG, 17 shtator /ATSH-AA/ - Është rritur në 64 numri i personave që kanë humbur jetën nga tajfuni Mangkhut, i cili ka përfshirë...

SHBA – Regjistrohen viktimat e para nga uragani ”Florence” dhjetëra banorë...

UASHINGTON, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Uragani ''Florence'' ka regjistruar viktimat e para në bregun Atlantik të SHBA-së, shoqëruar me erëra të fuqishme dhe shira...

SHBA – Një uragan i kategorisë 3 po i drejtohet Hawait

UASHINGTON, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Një uragan i kategorisë 3, nga niveli maksimal 5 po orientohet drejt Hawait dhe mund të përfshijë disa ishuj...

UASHINGTON – 11 të vdekur dhe pesë të zhdukur, stuhitë pushtojnë...

UASHINGTON, 20 korrik /ATSH-DPA/ - Njëmbëdhjetë të vdekur dhe pesë të tjerë janë zhdukur pas përmbysjes së një varke në shtetin amerikan të Misurit,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA