Ballina Etiketimet Universitete

Etiketim: universitete

Nga Universiteti Teknologjik i Stambollit te Akademia Ushtarake sipas modelit amerikan,...

TIRANË, 20 shkurt/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama theksoi sot ambicien e qeverisë për të sjellë në Shqipëri universitete që janë me emër në botë,...

“Provimet e alternuar të studentëve”/ Kushi: Kusht që universitetet të respektojnë...

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi deklaroi sot në një intervistë televizive për situatën e pandemisë se, "ne...

Manastirliu-Kushi, dëgjesë me Komitetin Teknik të Ekspertëve: Universitetet online, kthimi në...

TIRANË, 21 janar/ATSH-Maela Marini/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu dhe ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi kanë mbajtur ditën...

Kuvendi në seancë plenare/ Vasili: Komiteti i Ekspertëve, zero logjikë shkencore

TIRANË, 24 nëntor /ATSH/ Seanca e radhës plenare e Kuvendit pritet të mblidhet këtë të enjte. Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili...

Zhupa: Mësimi online, prova e dështimit me menaxhimin e pandemisë në...

TIRANË, 30 tetor/ATSH/ Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa u shpreh sot se, mësimi online është prova e dështimit me menaxhimin e pandemisë në...

FOTO-Konviktet, gati për të pritur studentët/ Akomodim në dhoma dyshe, tarifat...

TIRANË, 5 tetor /ATSH/ Universitetet pritet të hapin dyert për të pritur studentët nga 2 nëntori, ndërkohë që dhe konviktet janë duke u përgatitur...

Zgjedhjet në universitete/ Boçi: Farsë pa votues, nuk do të njihen...

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka reaguar sot ndaj zgjedhjeve në universitete duke i cilësuar si farsë. Zgjedhjet po zhvillohen pa...

Meta: Vendimi për shtyrjen e zgjedhjeve në Universitete, i arsyeshëm

TIRANË, 8 maj /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta, e cilësoi sot si të arsyeshëm vendimin e Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sportit për...

Mbyllja e vitit akademik, Shahini: Rektorët kanë nisur hartimin e planeve,...

https://www.facebook.com/shahinibesa/videos/3046984281990791/?t=109 TIRANË, 4 maj/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaroi sot se urdhri për marrjen e masave për vitin akademik 2019-2020 kërkon nga universitetet të...

Spaho: Të anulohet vendimi për rifillimin e mësimit në universitete

TIRANË, 1 maj/ATSH/ Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho kërkoi anulimin e vendimit për rifillimin e mësimit në universitete. Spaho tha se, urdhri për fillimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA