Ballina Etiketimet Unicef

Etiketim: unicef

UNICEF: Shkollat u mbyllën për një vit për 168 milionë fëmijë

NJU JORK, 3 mars /ATSH-DPA/ - Për shkak të bllokadave Covid-19, shkollat ​​për më shumë se 168 milionë fëmijë janë mbyllur për gati një...

“Të besoj”/ UNICEF fillon në Fier fushatën kombëtare kundër abuzimit ndaj...

TIRANË, 18 shkurt/ATSH/ Fushata kombëtare "Të Besoj" e UNICEF-it në Shqipëri ka nisur sot edhe në qytetin e Fierit. Instalacioni prej rreth 50 silueta fëmijësh,...

UNICEF prezanton udhëzuesin për qasjen e fëmijëve me internetin

ROMË, 11 shkurt /ATSH-ANSA/ - Çdo ditë, në të gjithë botën, 175 000 fëmijë dhe të rinj lidhen me internetin për herë të parë...

Projekti “TechHubs”/ MASR dhe UNICEF partneritet për të mbështetur nxënësit nga...

TIRANË, 27 janar /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi dhe përfaqësuesi i “UNICEF” në Shqipëri dr. Roberto De Bernardi vizituan shkollën...

LONDËR – Për herë të parë UNICEF ​​ushqen fëmijë britanikë

LONDËR, 16 dhjetor /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike mori kritika të ashpra sot pas kontributit të UNICEF në një fushatë për të ushqyer fëmijët nga...

UNICEF: Mësuesit prioritet në marrjen e vaksinës antiCOVID-19

NJU JORK, 15 dhjetor /ATSH-AFP/ - Mësuesit duhet të bëjnë pjesë mes personeleve prioritare gjatë vaksinimit kundër COVID-19, theksoi sot në një komunikatë drejtoresha...

SHBA – UNICEF: COVID-19 po dëmton shërbimet ndaj fëmijëve

NJU JORK, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - UNICEF paralajmëroi sot për një "brez të humbur", ndërsa pandemia e COVID-19 zvarritet dhe vazhdon të dëmtojë arsimin,...

COVID-19 – UNICEF: Vaksinimi i miliona fëmijëve i kërcënuar

ABUXHA, 11 nëntor /ATSH-AFP/ - Miliona fëmijë, veçanërisht në Nigeri, vendi më i populluar i Afrikës, rrezikojnë të mos vaksinohen kundër poliomelitit dhe fruthit...

NJU JORK – KB: Keqinformimi për COVID-19 kushton jetë 

NJU JORK, 23 shtator /ATSH-DPA/ - Disa agjenci të Kombeve të Bashkuara paralajmëruan sot për dëmin e shkaktuar nga informacioni i rremë në lidhje...

STUDIM – UNICEF: Fëmijët në Gjermani jo edhe aq të kënaqur...

KËLN, 3 shtator /ATSH-DPA/ - Fëmijët në Gjermani nuk janë aq të kënaqur me jetën e tyre sa homologët e tyre në vendet e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA