Ballina Etiketimet UNESCO

Etiketim: UNESCO

BULLGARI – Gjykata i jep të drejtë ambientalistëve për qendrën e...

SOFJE, 16 janar /ATSH-AFP/ - Gjykata e lartë bullgare bllokoi sot projektet e diskutueshme për zgjerimin e qendrës së skive në Bansko, më e...

Muzika Reggae në listën e trashëgimisë botërore të UNESCO-s

TIRANË, 30 nëntor /ATSH/ - Muzika Reggae i është shtuar listës së trashëgimisë botërore të UNESCO-s. Kombet e Bashkuara e kanë konsideruar këtë muzikë...
video

Ikonat, thesaret e trashëgimisë shqiptare ekspozohen në selinë e UNESCO-s në...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/799846937026692/ TIRANË, 21 nëntor/ATSH/- Ikonat, thesaret e trashëgimisë shqiptare janë ekspozuar në Paris në kuadër të 60-vjetorit të Shqipërisë në UNESCO. Në ekspozitën "Një dritare në...

Diploarkiva/ 60 vjet në UNESCO, sfidat e pranimit të Shqipërisë në...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ - Anëtarësimi i Shqipërisë në UNESCO më 16 tetor 1958, e ndihmoi Shqipërinë e atëhershme të luftonte analfabetizmin në përpjekje për...
video

Shqipëria 60 vjet në UNESCO, kontribut në ruajtjen e trashëgimisë botërore

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/2127473107569842/?t=2 TIRANË, 16 tetor /ATSH A.ALLA/ - Shqipëria pas 60 vjetësh të anëtarësimit në UNESCO nuk është më thjesht pjesëmarrëse por kontribues në ruajtjen e...
video

44.5% turistë të huaj më shumë se në shtator të një...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/271726726808699/?t=1 TIRANË, 16 tetor /ATSH-Gjergji Mima/ - Forcimi i turizmit të trashëgimisë kulturore ka sjellë rritje të numrit të turistëve në sitet e trashëgimisë kulturore. Ministri...
video

Pasuritë e Shqipërisë në UNESCO, margaritarë në gjerdanin e trashëgimisë botërore

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/191259065108325/?t=1 TIRANË, 16 tetor /ATSH-Gjergji Mima/ - “Butrini, Berati, Gjirokastra, Isopolifonia, Kodikët e purpurt të Beratit, Pyjet e ahut të lashtë të Rrajcës, rezerva e...
video

Shqipëria feston me 7 pasuri në UNESCO, në 2019 i bashkohet...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/2230944153849626/ TIRANË,16 tetor /ATSH/ - Shqipëria feston sot 60-vjetorin e anëtarësimit në UNESCO. Nga Parku i Butrintit deri tek Liqeni i Pogradecit, 7 pasuri të...

Liqeni i Ohrit në UNESCO, në qershor 2019

TIRANË,11 tetor /ATSH/ - Pjesa shqiptare e liqenit të Ohrit është propozuar për t’u përfshirë në Listën e Trashëgimisë Mikse Natyrore dhe Kulturore Botërore...

FOTO / Liqeni i Ohrit, pasqyra natyrore ku bashkohet qielli me...

TIRANË,11 tetor /ATSH/ - Rajoni i Liqenit të Ohrit ka vlera të jashtëzakonshme natyrore dhe kulturore dhe ofron një peizazh mahnitës dhe potencial për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA