Ballina Etiketimet Unaza e Madhe

Etiketim: Unaza e Madhe

Meta: Të anulohet projekti i “Unazës së Madhe”

TIRANË, 3 shkurt/ATSH/ Presidenti Ilir Meta kërkoi sot anulimin e projektit për “Rehabilitimin e segmentit rrugor mbikalimi i Pallatit me Shigjeta – Rrethrrotullimi i sheshit...

Unaza e Madhe, banorët marrin qira të plotë deri në strehimin...

TIRANË, 30 janar/ATSH/- Këshilli i Ministrave miratoi sot disa ndryshime në vendimin për trajtimin me pagesë të qirasë të disa familjeve që preken nga...

Unaza e Madhe, MIE publikon emrat e qytetarëve që shpronësohen

TIRANË, 27 dhjetor /ATSH/ - Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë shpalli kërkesën për shpronësim, për interes publik të pasurive të paluajtshme, pronë private, që...

“Unaza e Madhe”, vijon puna për prishjen e ndërtimeve pa leje...

TIRANË, 15 dhjetor/ATSH/ - Pavarësisht reshjeve të dendura të shiut, Inspektorati Ndërtimor i bashkisë së Tiranës që në orët e para të mëngjesit të...
video

Foto/Vijon puna në kantierin e Unazës së Madhe, prishet ndërtesa 3–katëshe...

TIRANË, 13 dhjetor/ATSH/-Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkisë së Tiranës ka prishur sot një tjetër godinë 3-katëshe të ndërtuar pa leje në gjurmën...

ARRSH rihap tenderin për lotin e parë të Unazës së Re...

TIRANË, 13 dhjetor /ATSH/ - Rihapet procedura per tenderimin e ndërtimit të Unazës së Madhe të Tiranës për lotin e parë të segmentit "Mbikalimi...
video

“Unaza e Madhe”, Gjiknuri: Zgjidhëm kontratën me kompaninë DH Albania, asnjë...

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/ Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri konfirmoi sot se kompania fituese në lotin e parë të projektit të “Unazës së...

Shemben dy godina disakatëshe në “Unazën e Madhe” të Tiranës

TIRANË, 10 dhjetor /ATSH/ - Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i bashkisë Tiranë, njofton se gjatë ditës së sotme ka shembur dy godina trekatëshe...

FOTO/ Vijon puna për Unazën e Madhe, prishen disa njësi tregtare...

TIRANE, 9 dhjetor/ATSH/- Kanë vijuar edhe gjatë ditës së sotme prishjet vullnetare të objekteve pa leje që janë ndërtuar në gjurmën e Unazës së...

Vazhdon puna në Unazën e Madhe, banorët largojnë orenditë nga objektet...

TIRANË, 8 dhjetor/ATSH/ Dy ditë më parë, gjatë një takimi informal që patën me kryebashkiakun Erion Veliaj, disa banorë të Astirit, kryesisht të ardhur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA