Ballina Etiketimet Ukraine

Etiketim: ukraine

FOKUS – Ukraina refuzon heqjen dorë nga anëtarësimi në NATO

KIEV, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Ukraina refuzon kategorikisht të heqë dorë nga plani i saj për t'u bashkuar me NATO-n dhe çdo garanci tjetër...

BRUKSEL-BE i bën thirje Rusisë të heqë dorë nga agresioni mbi...

STOKHOLM, 2 dhjetor /ATSH-ANSA/- Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, është takuar me ministrin e Jashtëm rus, Serghei Lavrov, në takimin e ‘’Organizatës...

FOKUS – SHBA: Nëse Rusia pushton Ukrainën, gati të kundërpërgjigjemi

ROMË, 1 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Jemi shumë të shqetësuar për planet që Rusia ka ndaj Ukrainës, deklaroi sot sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken në...

BRUKSEL – NATO: Rusia do të vuajë pasojat, nëse sulmon Ukrainën

BRUKSEL, 26 nëntor /ATSH-AFP/ - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg paralajmëroi sot Rusinë kundër pasojave dhe çmimit që duhet të paguajë, nëse...

Kodheli: Presim nga Ukraina ndryshim të qëndrimit për pavarësinë e Kosovës

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/ Kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme, Mimi Kodheli, priti në selinë e Kuvendit ambasadorin e Ukrainës në Tiranë, Volodymyr Shkurov. Kodheli...

BERLIN – NATO: Rusia të shmangë përshkallëzimin e tensioneve në kufirin...

BERLIN, 20 nëntor /ATSH-AA/-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i bëri thirrje Rusisë që të shmangë përshkallëzimin e tensioneve në kufirin me Ukrainën. Në...

SHBA:  Austin: Nuk e dimë qëllimin e Putinit për grumbullimin e...

UASHUNGTON, 18 nëntor /ATSH-AA/-Sekretari i Mbrojtjes së SHBA-së, Lloyd Austin shprehu sot shqetësimin lidhur me grumbullimin e forcave ushtarake të Rusisë në kufirin e...

COVID-19 – Rekord fatalitetesh në Ukrainë

KIEV, 2 nëntor /ATSH-ANSA/ - Në Ukrainë janë regjistruar në 24 orët e fundit 19 455 raste të reja të Covid-19 dhe 700 vdekje,...

Nikolla priti ambasadorin ukrainas: Zgjerim i bashkëpunimit ekonomik

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla priti ambasadorin e Ukrainës, Volodymyr Shkurov. Ambasadori Shkurov e uroi Nikollën për zgjedhjen në detyrën e kryetares...

BRUKSEL – Nënshkruhet marrëveshja e përbashkët BE-Ukrainë për hapësirën ajrore

BRUKSEL, 12 tetor /ATSH-ANSA/ - Ukraina dhe Bashkimi Evropian nënshkruan marrëveshjen për hapësirën e përbashkët ajrore, e njohur si Marrëveshja e Qiejve të Hapur,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA