Ballina Etiketimet Ukrahine

Etiketim: ukrahine

GJERMANI – Merkel mbështet Ukrainën për integritetin territorial

HANOVER, 20 maj /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel u zotua se do të ndihmonte Ukrainën në rivendosjen e integritetit territorial, gjatë një vizite...

UKRAINË – Zelensky kryeson sondazhet presidenciale

KIEV, 28 mars /ATSH-ANSA/ - Aktori komik, Volodimir Zelensky duket gjithnjë e më i preferuari në zgjedhjet presidenciale ukrainase që do të zhvillohen këtë...

Natalia Kircheva mësuesja e gjuhës dhe traditave shqiptare në Karakut, Ukrahinë

TIRANË, 9 Dhjetor/ATSH/- Natalia Kircheva është mësuese e gjuhës shqipe në shkollën e fshatit Karakurt në lagjen Bolgard të Odessa, Ukrahinë, ku shqiptarët dhe...

BRUKSEL- BE: Sanksione të reja ndaj Rusisë

BRUKSEL, 27 nëntor /ATSH-ANSA/ - BE-ja vlerëson vendosjen e sanksioneve të reja kundër Rusisë dhe u bën thirrje të gjitha palëve për ulje të...

BRUKSEL – Tusk : Gazsjellësi “Nord Stream 2” gabim strategjik për...

BRUKSEL, 10 korrik /ATA-ANSA/ - Gazsjellësi "Nord Stream 2’" është një gabim dhe bie në kundërshtim me interesin tonë strategjik, sigurinë dhe rregullat tona,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA