Ballina Etiketimet Ujesjelles

Etiketim: Ujesjelles

Reshjet e shiut në Vlorë, punonjësit e ujësjellësit në gatishmëri

TIRANË, 10 prill/ATSH/- Punonjësit e Ujësjellës Kanalizimeve Vlorë kanë ndërhyrë që në orët e para të mëngjesit në rrjetin e kanalizimeve në disa rrugë...

Berat, ujësjellës i ri për 200 familje të fshatit Qereshnik

TIRANË, 1 prill/ATSH/ - Rreth 200 familje të fshatit Qereshnik, njësia administrative Otllak, Berat, do të furnizohen tashmë 24 orë me ujë të pijshëm. Projekti...

Shqipëri-Kosovë, shoqëritë e ujësjellësve trajnim mbi menaxhimin e aseteve

TIRANË, 1 prill/ATSH/ - Shoqëritë e Ujësjellës Kanalizime nga Shqipëria dhe Kosova përfunduan me sukses trajnimin e parë 4 ditor mbi GIS/ Menaxhimi e...

Vlorë/ Linjë e re ujësjellësi për banorët e dy lagjeve

TIRANË, 27 mars/ATSH/ Linja e re e ujësjellësit që do të zëvendësojë linjën e amortizuar, do të përmirësojë ndjeshëm situatën e furnizimit me ujë...

Vlorë/ Investime për shmangien e përmbytjeve

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ Në kuadër të përmirësimit të rrjetit të kanalizimeve, Ujësjellës Kanalizime Vlorë ka kryer një investim në stacionin e pompimit në lagjen...

Investimet në rrjet, garantohet furnizim 24 orë me ujë në Përmet

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/2069173553173537/ TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Përmeti do të furnizohet me ujë të pijshëm gjatë 24 orëve të ditës falë investimit prej 4 milionë eurosh nga buxheti...

Vlorë/ Kontroll linjës kryesore të ujërave të bardha

TIRANË, 19 shkurt/ATSH/ - Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime Vlorë zhvilloi sot një kontroll të linjës kryesore të kanalizimeve të ujërave të bardha pranë rrugës...
video

Rrjet i ri ujësjellësi në Rrëshen, rreth 12 mijë banorë furnizim...

TIRANË, 13 shkurt/ATSH/- Rreth 12 mijë banorë të Rrëshenit dhe rrethinave në Mirditë do të kenë furnizim 24 orë me ujë të pijshëm, pas...
video

Erseka me ujësjellës të ri – Rama: I jep fund pas...

TIRANË, 10 shkurt/ATSH/- Qyteti i Ersekës do të furnizohet 24 orë me ujë të pijshëm, përmes ujësjellësit të ri, punimet për të cilin sapo...

Ujësjellës i ri në Delvinë, 10 mijë banorë furnizim 24 orë...

TIRANË, 5 shkurt/ATSH/ - Rreth 10 mijë banorë të qytetit të Delvinës do të furnizohen për 24 orë me ujë të pijshëm, pas rehabilitimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA