Ballina Etiketimet Uells

Etiketim: uells

EURO 2020 – Uells-Turqi 2-0

BAKU, 16 qershor /ATSH/ - Uellsi fitoi sot kundër Turqisë me rezultatin 2-0, në Baku, sipas pamjeve televizive. Pjesa e parë u mbyll 1-0 me...

Kombëtarja mbërrin në Uells për miqësoren, mungon Roshi

TIRANË, 1 qershor /ATSH/ Kombëtarja shqiptare ka mbërritur sot në Uells, ku të shtunën, datë 5 qershor, do të luajë ndaj vendasve në miqësore. Delegacioni...

FOKUS – Zgjedhjet në Skoci dhe Uells përcaktojnë të ardhmen e...

LONDËR, 6 maj /ATSH-DPA/ - Votuesit në Skoci dhe Uells do të shkojnë sot në votime për zgjedhjet parlamentare shumë të pritura që mund...

UELLS – Fermerët përplasje me qeverinë britanike për kontrollet doganore

LONDER, 13 mars /ATSH-DPA/- Unioni i Fermerëve të Uellsit ka kritikuar ashpër qeverinë britanike për vendimin e saj për të pezulluar kontrollet doganore mbi...

LONDËR – Uellsi dekreton një kufizim dyjavor si pasojë e COVID-19

LONDËR, 19 tetor /ATSH-AFP/ - Uellsi njoftoi sot vendosjen duke nisur nga e premtja të një kufizimi dyjavor në përpjekje për të frenuar valën...

SPORT – Gareth Bale golashënuesi më i mirë i të gjitha...

NANING, 22 mars /ATSH-ANSA/ - Gareth Bale hyn në historinë e kombëtares së Uellsit pasi realizoi një tripletë në ndeshjen miqësore kundër Kinës që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA