Ballina Etiketimet UEFA

Etiketim: UEFA

FUTBOLL – UEFA shpall 11-shen europiane të vitit 2018

NION, 12 janar /ATSH-AA/  - UEFA shpall ekipin ideal të vitit 2018, që organizohet për herën e 18-të, ku pjesa më e madhe janë...

Pas eliminimit nga Liga e Europës, “Milan” gjobitet edhe nga UEFA...

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ - "Milani" është dënuar për shkeljen e rregullave të Fair Play Financiar. Sikur të mos të mjaftonte eliminimi i mbrëmshëm nga...

UEFA, ndryshime në ndeshjet e Ligës së Kampionëve

TIRANË, 12 dhjetor /ATSH/ - Drejtuesit e organizatës europiane të futbollit po mendojnë që ndeshjet e Champions Leagues të mos zhvillohen ditën e martë...

“Fair Play” financiar, “Milan” pret verdiktin e UEFA-s

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/ - Skuadra e “Milanit” është me sy e veshë nga Nion, ku ndodhet selia zyrtare e Federatës Europiane të Futbollit...

UEFA aprovon kompeticionin e ri, përfiton dhe Shqipëria

TIRANË, 3 dhjetor/ ATSH- A. Fortuzi/- Federata Europiane e Futbollit ka miratuar krijimin e një kompeticioni të ri që do të nisë udhën në...

Futboll/ Femrat U-17, hidhet shorti për Europianin

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ - Në Nion të Zvicrës në selinë e UEFA-s është hedhur sot, shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian “Suedi 2020”...

“Milan” rrezikon të dënohet me 20 milionë euro nga UEFA

TIRANË, 8 nëntor /ATSH/ - Gjiganti italian "Milan" përballet me një ndëshkim prej 20 milionë euro nga Shoqata e Futbollit Europian (UEFA) për shkeljen...

FUTBOLL – VAR në Champions League sezonin e ardhshëm

MONAKO, 31 gusht /ATSH-DPA/ - Sistemi Video Asistent Refereeing (VAR) do të futet në UEFA Champions League në sezonin e ardhshëm, tha presidenti i...

FSHF mbështet kandidaturën e Presidentit të UEFA-s për një mandat...

TIRANË, 22 Gusht /ATSH/ -Pas zyrtarizimit të kandidaturës së kreut aktual të UEFA-s, Aleksander Ceferin për një mandat të dytë në drejtimin e organizmit...

Presidenti i La Liga: UEFA të mos dënojë vetëm klubet shqiptare,...

TIRANË, 20 Gusht /ATSH/ -Debati mes Presidentit të La Liga-s spanjolle, Javier Tebas dhe UEFA-s duke se ka prekur edhe skuadrat shqiptare. Kjo pasi Tebas,...

MOST POPULAR

HOT NEWS