Ballina Etiketimet Udhetime

Etiketim: udhetime

SPANJË – Zgjaten kufizimet për udhëtimet jothelbësore jashtë BE-së

MADRID, 26 shkurt /ATSH-ANSA/ - Spanja ka vendosur të zgjasë kufizimet mbi udhëtimet jothelbësore jashtë Bashkimit Europian deri më 31 mars, sipas të përditshmes...

GJENEVË – IATA ul parashikimin e kërkesës për udhëtimet ajrore

GJENEVË, 24 shkurt /ATSH-DPA/ - Kërkesa globale për udhëtime ajrore në gjysmën e dytë të vitit pritet të arrijë në vetëm 38 % të...

COVID-19 – Portugalia zgjat pezullimin e fluturimeve me Brazilin dhe Britaninë...

LISBONË, 13 shkurt /ATSH-AFP/ - Qeveria portugeze njoftoi sot zgjatjen e pezullimit të fluturimeve me Brazilin dhe Britaninë e Madhe deri më 1 mars,...

BM – Dënim marramendës për këdo që mashtron në formularin e...

LONDËR, 9 shkurt /ATSH-DPA/ - Udhëtarët që mbërijnë në Britaninë e Madhe, të cilët mashtrojnë duke thënë se nuk kanë ardhur nga një nga...

VJENË – Austria forcon kufizimet kufitare me vendet fqinje

VJENË, 7 shkurt /ATSH-DPA/ - Austria do të intensifikojë kufizimet e saj në lidhje me kalimin e kufijve të saj duke filluar nga e...

BELGJIKË – Ndalohen udhëtimet jo thelbësore jashtë vendit për shkak të...

BRUKSEL, 22 janar /ATSH-AFP/ - Belgjika vendosir të ndalojë për popullin e saj udhëtimet jo thelbësore duke nisur nga e mërkura deri më 1...

SHBA – Test COVID-19 negativ për të gjithë udhëtarët nga Britania...

UASHINGTON, 25 dhjetor /ATSH-AFP/ - Të gjithë udhëtarët në bordin e avionëve që vijnë nga Britania e Madhe do të jenë të detyruar duke...

KINË – Pezullohen fluturimet me Britaninë e Madhe për shkak të...

PEKIN, 24 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kina njoftoi sot ndërprerjen e linjave ajrore me Britaninë e Madhe, pas shfaqjes së një mutacioni të ri të...

COVID-19/ Ambasada gjermane: Vijon detyrimi për karantinim dhjetëditor në hyrje

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ Ambasada e Gjermanisë në Shqipëri ka publikuar sot disa informacione aktuale të rëndësishme për udhëtimet mes Shqipërisë dhe Gjermanisë. “Paralajmërimi për...

COVID-19 – Greqia zgjat kufizimet e udhëtimit

ATHINË, 30 nëntor /ATSH-AA/ - Greqia vendosi zgjatjen e kufizimet e saj kundrejt udhëtarëve vendas dhe ndërkombëtarë, me qëllim parandalimin e përhapjes së mëtejshme...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA