Ballina Etiketimet UCK

Etiketim: UCK

Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon që Prokuroria ta dorëzojë dosjen...

PRISHTINË, 16 shkurt/ATSH/- Mbrojtja e ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, kërkuan nga Zyra e...

Komisioni parlamentar për raportin e Dick Marty/ Manja: U depozituan...

TIRANË, 5 shkurt/ATSH/ Në drejtimin e kryetarit, Ulsi Manja, u mblodh sot komisioni i posaçëm parlamentar "Për administrimin e dokumentacionit dhe hartimin e një...

Ish-luftëtarja e UÇK-së ftohet në Gjykatën Speciale

PRISHTINË, 24 janar/ATSH/- Veterania e UÇK-së, Sadete Doda-Shota është e ftuara e radhës nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka bërë të ditur ish-deputetja e PDK-së,...

Ruçi pret Osmanin: Të mos lejojmë që e vërteta për Kosovën...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot Vjosa Osmanin, presidente në detyrë dhe kryetare e Kuvendit të Kosovës, e cila...

“Liria ka emër”/ Rrëfimi prekës i ish-infermieres së UÇK-së: Na u...

TIRANË, 16 dhjetor /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shpërndarë sot rrëfimin e një ish-pjesëtareje të UÇK-së...

“Liria ka emër”/ Rama sjell dëshminë e Hamide Xhemajlit, luftëtares së...

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ “Liria ka emër”, tha sot kryeministri Edi Rama, ndërsa solli në vëmendje dëshminë e  Hamide Xhemajlit, luftëtare e orëve të para...

Rama: Mjeranët që djegin flamuj, simbole apo postera, thjesht forcojnë kujtesën...

TIRANË, 17 nëntor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot ndaj djegies së tabelës me simbolin e UÇK-së në Kosovë. Rama është shprehur se mjeranët...

Cakaj: Kur është në pyetje UÇK nuk duhet të përgjigjemi si...

TIRANË, 11 nëntor /ATSH/ “Kur është në pyetje Ushtria Çlirimtare e Kosovës, nuk duhet të përgjigjemi si shumë parti, as si dy shtete, por...

Raporti i Dick Marty për UÇK-në/ Rama: Ilir thuaji shqiptarëve pse...

TIRANË, 8 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama iu rikthye përsëri sot raportit të ish-anëtarit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, Dick Marty mbi UÇK-në. Rama...

Akuzat e Hagës ndaj ish-drejtuesve të UÇK/ Xhafaj: E papritur mënyra...

TIRANË, 6 nëntor /ATSH/ -Zv/ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Etjen Xhafaj deklaroi sot se ngritja e akuzave ndaj ish-drejtuesve të UÇK-së nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA