Ballina Etiketimet Turqi

Etiketim: Turqi

TURQI – Ankaraja: Dëshirojmë zgjidhjen e problemeve me Greqinë

STAMBOLL, 25 janar /ATSH-AFP-AA/ - Turqia theksoi sot se dëshironte zgjidhjen e problemeve me Greqinë përsa i përket eksplorimit të hidrokarbureve në Mesdheun Lindor,...

BRUKSEL – Çavushoglu: Turqia dhe BE do të punojnë në një...

BRUKSEL, 22 janar /ATSH-AA/ - Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavushoglu, theksoi se vendi i tij dhe Bashkimi Europian (BE) kanë...

BRUKSEL – Stoltenberg: Mirëpres dialogun greko-turk

BRUKSEL, 22 janar /ATSH-ANSA/ - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se mirëpret vazhdimin e bisedimeve të ndërmjetësuara nga Aleanca midis Turqisë...

GJERMANI – Maas: Sinjale pozitive për marrëdhënie më të mira Turqi-BE

BERLIN, 18 janar /ATSH-AFP-AA/ - Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas foli gjatë një vizite në Ankara për sinjale pozitive, për një...

Kur dëbora matet me… metra!

STAMBOLL, 18 janar /ATSH-AA/ - Reshjet e dëborës kanë krijuar një trashësi deri në pesë metra në disa pjesë të rrugëve rurale në provincën...

Dialogu Turqi-Greqi/ Rama: Privilegj të gjendem mes dy miqve. Thjesht jam...

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në një intervistë televizive i pyetur në lidhje me rolin e tij në marrëdhëniet mes...

“Spitali i Fierit do mbulojë gjerësisht pjesën e jugut”/ Menaxhim me...

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se spitali i Fierit do të mbulojë gjerësisht pjesën e jugut të Shqipërisë dhe do...

ANKARA – Turqia: Dialog me SHBA-në për raketat ruse

ANKARA, 14 janar /ATSH-AFP/ - Turqia kërkoi dialog me SHBA-në për fillimin e bisedimeve për sa i përket blerjes së kundërshtuar nga Ankaraja të...

TURQI – Arrestohen 48 të dyshuar për terrorizëm

ANKARA, 14 janar /ATSH-AA/ - Të paktën 48 të dyshuar u arrestuan në kuadër të një operacioni kundër grupeve terroriste në të gjithë Turqinë. Operacioni...

Nis shërbimi për pajisjen me pasaportë dhe kartë identiteti të qytetarëve...

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Nis shërbimi për pajisjen me pasaportë dhe kartë identiteti të qytetarëve shqiptarë rezidentë në Turqi. Ministria për Europën dhe Punët e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA