Ballina Etiketimet Turqi

Etiketim: Turqi

Marrëdhëniet Shqipëri-Turqi strategjike/ Sentop për ATSH: Këshilli i Bashkëpunimit Strategjik, ...

Intervistë e ATSH-së me Kryetarin e Asamblesë së Madhe Kombëtare të Turqisë (TBMM), Mustafa Şentop TIRANË, 7 shkurt/ATSH- A. Fortuzi/-"Më nënshkrimin e Marrëveshjes për krijimin...

ANKARA – Erdogan: Turqia një nga 10 ekonomitë më të mëdha...

ANKARA, 6 shkurt /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se "do ta bëjmë vendin tonë një nga 10 ekonomitë më të...

TURQI – Çavusoglu: Kërkohet barazi sovrane për të zgjidhur çështjen e...

STAMBOLL, 2 shkurt /ATSH-AA/ - Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu theksoi sot rëndësinë e negociatave të mbështetura në barazinë sovrane për zgjidhjen e...

TURQI – Erdogan: Jam në favor të diskutimit të një kushtetute...

ANKARA, 1 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan tha sot se është në favor të diskutimit për një kushtetute të re. "Është e...

NJU JORK – SHBA: OKB të tërheqë trupat ruse dhe turke...

NJU JORK, 29 janar /ATSH-ANSA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar nga Organizata e Kombeve të Bashkuara që forcat e Rusisë dhe...

Forumi i përbashkët i biznesit me Turqinë/ Ministrja e Tregtisë, Pekcan:...

TIRANË, 29 janar/ATSH/ “Shqipëria ka një perspektivë të zhvillimit të shpejtë dhe është një vend ortak që ofron potenciale të mëdha”, deklaroi ministrja e...

Forumi i investimeve Turqi-Shqipëri/ Denaj fton investitorët të rrisin prezencën e...

TIRANË, 29 janar/ATSH/ “Marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe Turqisë mbeten të shkëlqyera. Është vlerësim i vazhduar për ne, që në Turqi jetojnë një numër i...

TURQI – Mbërrin vaksina kineze Sinovac

ANKARA, 26 janar /ATSH-AA/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan theksoi se teksa edhe vendet më të zhvilluara përballen me mungesa, Turqia po merr...

UASHINGTON – SHBA përshëndet rifillimin e bisedimeve Turqi-Greqi

UASHINGTON, 25 janar /ATSH-AA/ - SHBA ka përshëndetur raundin e parë të bisedimeve midis Greqisë dhe Turqisë pas pothuajse pesë viteve, të cilat kanë...

TURQI – Ankaraja: Dëshirojmë zgjidhjen e problemeve me Greqinë

STAMBOLL, 25 janar /ATSH-AFP-AA/ - Turqia theksoi sot se dëshironte zgjidhjen e problemeve me Greqinë përsa i përket eksplorimit të hidrokarbureve në Mesdheun Lindor,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA