Home Tags Turqi

Tag: Turqi

TURQI – Çavuzoglu: Jemi të hapur për konsensus, por nuk pranojmë...

ANKARA, 13 gusht  /ATSH-AA/ - Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavuzoglu u bëri thirrje Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) të jenë besnikë...

TURQI – Banka Qendrore merr masat e nevojshme për mbështetjen e...

ANKARA, 13 gusht  /ATSH-AFP/ - Banka Qendrore e Turqisë po merr masat e nevojshme për të mbështetur funksionimin efikas të tregut financiar dhe likuiditetin e...

TURQI – Erdogan: Nuk do ta humbim luftën ekonomike

STAMBOLL, 10 gusht /ATSH-ANSA/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan deklaroi sot se nuk vendi i tij nuk do ta humbte luftën ekonomike, ndërkohë që livra...

TURQI – Livra bie në nivelin më të ulët historik

STAMBOLL, 10 gusht /ATSH-AFP/ - Livra turke ka pësuar rënie të ndjeshme duke humbur më shumë se 7% të vlerës së saj përballë dollarit,...

SHBA – Facebook, iTunes dhe Spotify qëndrim të përbashkët kundër “gjuhës...

NJU JORK, 7 gusht /ATSH-AA / -  Facebook, iTunes dhe Spotify hoqën nga platformat e tyre qindra publikime të InfoWars, markës Jones dhe teoricienit...

TURQI – Zhvendoset një hamam historik i kërcënuar nga përmbytjet

BATMAN, 6 gusht /ATSH-AFP-AA/ - Autoritetet turke zhvendosën sot, gjatë një operacioni spektakolar dhe të milimetruar, një hamam historik prej 1 500 tonësh, për...

Shqipëri-Turqi, ambasadori flet për marrëdhëniet mes dy vendeve

TIRANË, 5 gusht /ATSH-Gjergji Mima/ -Shqipëria dhe Turqia kanë marrëdhënie të përkryera në fushat politike, ekonomike-tregtare, kulturore, ushtarake dhe të tjera. Ambasadori i Republikës së...

TURQI – Altmaier vizitë zyrtare në kuadër të përmirësimit të marrëdhënieve...

STAMBOLL, 2 gusht /ATSH- DPA/ -  Ministri gjerman i Ekonomisë, Peter Altmaier njoftoi se do të vizitonte Turqinë në tetor duke i hapur rrugën...

TURQI – Prokuroria lëshon 27 urdhërarreste për lidhje me grushtin e...

ANKARA, 2 gusht /ATSH-AA/ – Prokuroria në Ankara ka kërkuar arrestimin e 27 pjesëtarëve të Komandës së forcave detare të Turqisë për shkak të...

Turqia vazhdon mbështetjen për Forcën e Sigurisë së Kosovës

PRISHTINË, 1 gusht/ATSH/ - Komandanti i Forcës së Sigurisë të Kosovës (FSK), Rrahman Rama, gjatë qëndrimit për një vizitë zyrtare në Turqi u prit...

MOST POPULAR

HOT NEWS