Ballina Etiketimet Turizem

Etiketim: turizem

Fluks qytetarësh nga Kosova drejt Shqipërisë, mbi 45 mijë ditët e...

TIRANË, 10 prill/ATSH/- Mijëra qytetarë të Kosovës i janë drejtuar kufirit shqiptar në Kukës për të kaluar disa orë në vendin tonë. Agjencia Telegrafike Shqiptare...

Sezoni turistik më i lehtësuar/ Kërkesë e rritur nga Izraeli, Ukraina,...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama u shpreh sot në një studio televizive se sezoni turistik këtë vit do të jetë shumë herë më...

Nga porti i Durrësit te i Sarandës/ Investimet që kthejnë Shqipërinë...

TIRANË, 7 prill/ATSH/ “Ne do ta bëjmë Shqipërinë në këtë dekadë kampione të turizmit në Ballkan”, deklaroi Kryeministri Edi Rama nga Tepelena, ku zhvilloi...

Tepelena pikë strategjike e turizmit juglindor/ Së shpejti rindërtimi i rrugës...

TIRANË, 7 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij, në Këndin e Fjalës në Tepelenë tha se ky qytet është pikë strategjike e...

Përfundimi i rrugës Korçë-Kolonjë, ujësjellësi në Leskovik, investimi për pikën e...

TIRANË, 6 prill/ATSH-Maela Marini/ "Ne do ta bëjmë Shqipërinë kampione të Ballkanit në turizëm dhe kjo është plotësisht e mundshme sot, kur ne kemi ngritur...

Korça, destinacion që transformohet çdo ditë/ Këtë dekadë Shqipëria kampione e...

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama theksoi sot se “para disa vitesh Korça ishte një vend ku të gjithë donin të iknin, ku rrënimi...

Investimet në portet turistike në mandatin e tretë/Porti i Durrësit transformon...

TIRANË, 3 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij, tek Këndi i Fjalës në Mallakastër, Bylis, u shpreh se, në planin e qeverisë...

Në këtë dekadë, Shqipëria kampione në Ballkan për turizëm, agroturizëm dhe...

TIRANË, 3 prill/ATSH/ Në këtë dekadë do ta bëjmë Shqipërinë kampione të Ballkanit për turizmin. Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij, tek Këndi i...

Bllokimi gjunjëzoi Parisin turistik në 2020

PARIS, 29 mars /ATSH-DPA/ - Rajoni i madh i Parisit humbi 15,5 miliardë euro (18,2 miliardë dollarë) në të ardhurat nga turizmi vitin e...

Porti turistik i Durrësit/ Kruja destinacioni i parë i vizitorëve, më...

TIRANË, 27 mars/ATSH-Maela Marini/ "Porti turistik i Durrësit do të sjellë më tepër mundësi në Krujë për shërbime, për mikpritje, akomodim, punësim dhe të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA