Ballina Etiketimet Turistike

Etiketim: turistike

FOTO/ Durrës- 380 jahte turistike u ankoruan gjatë 2018

TIRANË, 12 janar/ATSH/-  Gjatë vitit 2018 në portin e Durrësit janë ankoruar 380 jahte turistike, ndërsa numri i kroçerave ka arritur në 15 gjithsej. Sektori...

Berat, takim i operatorëve turistikë për kërkesat e tregut aziatik

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/- Rritja e kapacitetit akomodues, përmirësimi i shërbimeve në hoteleri dhe restorante, shtimi i produkteve suvenire dhe ofrimi i guidave cilësore lokale ishin...

Lezha me hartë të re turistike

TIRANË, 8 gusht/ATSH/- Tashmë çdo vizitor vendas apo turist i huaj që ka interes për t'u njohur me historinë, kulturën apo turizmin religjioz të...

FOTO/ Anijet turistike drejt Sazanit dhe Karaburunit

TIRANË, 3 qershor/ATSH/.- Sazani dhe Karaburuni,  janë ndër destinacionet më mbresëlënëse për turistët vendas dhe të huaj, të cilët shijojnë bukuritë dhe magjitë që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA