Home Tags Turiste

Tag: turiste

Parku Arkeologjik i Amantias, interes në rritje i turistëve të huaj

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10156029752976523/ TIRANË, 13 gusht/ATSH/ Një nga destinacionet kryesore turistike për Qarkun e Vlorës është parku arkeologjik i Amantias, ku interesi i vizitorëve vendas dhe të...

Turistja angleze për Kalanë e Rozafës: Unike

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1383523628448605/ TIRANË,9 gusht /ATSH/ - Sezoni turistik i këtij viti ka shënuar një rritje të konsiderueshme të turistëve në monumentet e kulturës në gjithë vendin. Kalaja...

Muzeu Arkeologjik i Durrësit, atraksioni turistik i 9242 turistëve

TIRANË,7 gusht /ATSH/ - Muzeu Arkeologjik në Durrës, një objekt i rëndësishëm i ruajtjes së trashëgimisë kulturore të qytetit të lashtë, gjatë muajve janar-korrik...

FOTO/ “Seven Seas Voyager”, mbërrin në Durrës kroçera me 715 turistë

TIRANË, 7 gusht/ATSH/- Kroçera “Seven Seas Voyager” me gjatësi 206 metra u ankorua në kalatën 5 të portit të Durrësit sot rreth orës 7.30...

Fluks në rritje i turistëve, mbi 29 mijë vizitorë në Apoloni

TIRANË, 4 gusht/ATSH-Maela Marini/ Parku Arkeologjik i Apolonisë u vizitua nga mbi 29 mijë turistë gjatë periudhës janar-korrik 2018, duke sjellë dyfishimin e numrit të...

Turistët e huaj, të gatshëm ta rekomandojnë Shqipërinë si vend për...

TIRANË, 2 gusht/ATSH-Maela Marini/  Turistët e huaj që vizitojnë për herë të parë Shqipërinë kanë përshtypje shumë të mira dhe thonë se do ta vizitojnë...

FOTO/ 6000 turistë me anije turistike drejt Sazanit dhe Karaburunit

TIRANË, 1 gusht/ATSH/- Sazani dhe Karaburuni, vijojnë të mbeten ndër destinacionet më mbresëlënëse për turistët vendas dhe të huaj, të cilët shijojnë bukuritë dhe...

SOFT NEWS – Të ecësh në duart e Zotit, përurohet një...

HANOI, 1 gusht /ATSH-AFP/ - Një urë e re spektakolare, e mbështetur nga dy duar gjigande betoni dhe që gjarpëron në 1 400 metra...

Vetëm në një muaj, 13 % më shumë turistë se një...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1363906380410330/?t=4 TIRANË, 24 korrik/ATSH/-Numri i turistëve të huaj që kanë mbërritur në Shqipëri krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë është rritur...

FOTO – Shëtitorja e Dhërmiut, projekti që ka transformuar plazhin në...

Himarë, 9 korrik/ATSH-Harilla Koçi/ - Shëtitorja e bregdetit të Dhërmiut, një prej investimeve të fundit të realizuara në bashkinë e Himarës, e ka transformuar...

MOST POPULAR

HOT NEWS