Ballina Etiketimet Tur

Etiketim: tur

MUZIKË – Elton John dhe Joan Baez në turin e lamtumirës

LOZANË, 9 prill /ATSH-AFP/ - Përveç Elton John, Joan Baez dhe Anita Baker në turin e lamtumirës, edicioni i 53-të i festivalit të xhazit...

PEKIN – Xi Jinping në Itali me mbi 500 persona

PEKIN, 19 mars /ATSH-ANSA/ - Do të përbëhet nga më shumë se 500 anëtarë delegacioni i presidentit kinez, Xi Jinping në turin e tij...

FOKUS – Pompeo nis turin europian

UASHINGTON, 11 shkurt /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo filloi një tur pesë ditor në Europë, ku sipas zyrtarëve thuhet se do...

FOTO/ “Njëlloj si ti”, mesazhe sociale në kopshtet e kryeqytetit

TIRANË, 9 shkurt /ATSH/ - Teatri Metropol ka zgjedhur të përdorë fuqinë e kukullave për të sjellë një eksperiencë të paharrueshme edukative, ku mësojmë...

Udhëtimi fantastik i 2500 të rinjve nga gjithë Shqipëria mes artit...

TIRANË,14 shtator /ATSH/ - Gjatë dy muajve maj- qershor 2018, Teatri Metropol në bashkëpunim me World Vision Albania, organizuan një turne në qytete të...

FOTO/ Investime dhe përmirësim i infrastrukturës në periferi të Tiranës

TIRANË, 8 qershor/ATSH/-Turi i llogaridhënies në Bashkinë Tiranës u ndal kësaj here në Bërzhitë, ku kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar...

Pacolli tur diplomatik në Azi

PRISHTINË, 3 maj/ATSH/.- Ministri i Punëve të jashtme të Kosovës Behgjet Pacolli ka nisur sot turin e tij diplomatik në Azi, pas përfundimit të...

GREQI – Kotzias në vizitë zyrtare në Serbi, Maqedoni dhe Kosovë

ATHINË, 11 prill /ATSH-ANA/ - Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias filloi një tur vizitash zyrtare në Serbi, Maqedoni dhe Kosovë. Ai do të takohet...

NIGERI – Tillerson: Nuk ka ende kontakte të drejtpërdrejta me Phenianin

NIAMEJ, 12 mars /ATSH-AFP/ - SHBA-ja nuk ka patur ende kontakte të drejtpërdrejta me udhëheqësit koreano-veriorë për çështjen e samitit të planifikuar të liderëve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA