Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: trump

NYT: Donald e Melania Trump mbajtën të fshehur… vaksinimin e bërë...

UASHINGTON, 2 mars /ATSH-ANSA/ - Ish presidenti amerikan, Donald Trump dhe bashkëshortja Melania u vaksinuan kundër koronavirusit në janar, kur ishin ende në Shtëpinë...

SHBA – Trump nuk përjashton rikandidimin në 2024

UASHINGTON, 1 mars /ATSH-DPA/ - Në daljen e tij të parë publike që nga largimi nga detyra, ish-presidenti i SHBA, Donald Trump nuk përjashtoi...

SHBA – Trump shpallet i pafajshëm nga Senati Amerikan

UASHINGTON, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti amerikan, Donald Trump u shpall i pafajshëm nga Senati amerikan, që po e gjykonte për akuzat për kryengritje,...

SHBA – Biden kërkon lehtësimin e natyralizimit të migrantëve

UASHINGTON, 2 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Biden do t'i kërkojë sot qeverisë së tij të lehtësojë natyralizimin e nëntë milionë migrantëve të...

SHBA – Biden: Masa mbi industrinë e automjeteve dhe mjedisin

KALIFORNI, 23 janar /ATSH-ANSA/ - Presidenti i SHBA, Joe Biden urdhëroi agjencitë federale të shqyrtojnë emetimet dhe standardet e konsumit të karburantit dhe të...

SHBA – Procesi për shkarkimin e Trump në Senat në javën...

UASHINGTON, 23 janar /ATSH-AFP/ - Procesi i shkarkimit të Donald Trump do të fillojë javën e dytë të shkurtit në Senat, pas transmetimit të...

BRUKSEL – Von der Leyen: Trump do t’i përkasë historisë, por...

BRUKSEL, 20 janar /ATSH-ANSA/ - Në pak orë Trump do t'i përkasë historisë, por mbështetësit e tij mbeten dhe imazhet e sulmit në Capitol...

SHBA – Biden 17 dekrete presidenciale sapo të hyjë në Shtëpinë...

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, i cili do të betohet sot, Joe Biden, do të nënshkruajë 17 dekrete presidenciale sapo të hyjë...

Melania Trump: Zonja e Parë nderi më i madh i jetës...

UASHINGTON, 19 janar /ATSH-DPA/ - Melania Trump deklaroi se roli i saj si Zonjë e Parë e SHBA ishte nderi më i madh i...

SHBA – Trump heq kufizimet për fluturimet nga zona Schengen, Biden...

UASHINGTON, 19 janar /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan në largim, Donald Trump dekretoi heqjen e kufizimeve për fluturimet nga zona Schengen dhe Brazili më 26...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA