Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: trump

KOMENT – Trump sfidon europianët: Asnjë taksë nëse prodhoni makina në...

UASHINGTON, 22 mars /ATSH-ANSA/ - Ndërsa të gjithë sytë janë drejtuar mbi Kinën, mbi vizitën e presidentit Xi në Itali dhe mbi raundin e...

SHBA – Trump pro njohjes së sovranitetit të Izraelit mbi Golanin

UASHINGTON, 21 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot pro njohjes së sovranitetit të Izraelit në pjesën e Golanit të pushtuar...

SHBA – Trump: 400 trupa amerikane do të qëndrojnë në Siri

UASHINGTON, 20 mars /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi sot se do të lërë 400 trupa në Siri pas mundjes së ISIS-it, që...

SHBA – Netanyahu për vizitë në Uashington

UASHINGTON, 20 mars /ATSH-ANSA/ - Kryeministri izraelit, Benyamin Netanyahu do të pritet në Uashington nga presidenti amerikan,  Donald Trump javën e ardhshme. Shtëpia e Bardhë...

SHBA – Trump: Tarifat doganore ndaj Kinës do të qëndrojnë për...

UASHINGTON, 20 mars /ATSH-AFP/ - Tarifat doganore ndëshkuese të vendosura nga SHBA-ja ndaj Kinës për ta detyruar të negociojë një marrëveshje tregtare mund të...

SHBA – Trump i bëri thirrje ushtarakëve venezuelas që t’i japin...

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump i bëri thirrje ushtarakëve venezuelas të ndalojnë mbështetjen ndaj presidentit socialist, Nicolas Maduro, që SHBA-ja...

SHBA – Trump: Brazili mund të bëhet anëtar i NATO-s

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump përmendi sot mundësinë që Brazili të bëhet anëtar i NATO-s, duke pritur në Shtëpinë e...

UASHINGTON – Trump: Brazili dhe SHBA-ja nuk kanë qenë kurrë kaq...

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Brazilit nuk kanë qenë kurrë më të mira. “Brazili...

SHBA – Trump emëron një avokat konservator si ambasador në Meksikë

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi emërimin e një avokati si ambasador i SHBA-së në Uashington, një rol delikat në...

UASHINGTON – Takim Bolsonaro-Trump për një aleancë të re Brazil-SHBA

UASHINGTON, 16 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro do të forcojë në fillim të javës së ardhshme me homologun e tij amerikan, Donald...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA