Ballina Etiketimet Tren

Etiketim: tren

TEKNOLOGJI – Hyperloop mund të ndryshojë mënyrën e lëvizjes së botës

LONDER, 19 nëntor /ATSH- ANSA/- Arrihet prova e parë me pasagjerë për trenin ''Hyperloop'' , i kompanisë Virgin, i projektuar për të lëvizur një...

Bishti i një balene mund të ”mbajë” edhe një… vagon!

ROTERDAM, 9 nëntor /ATSH/ - Një tren ''shpëton'' nga bishti i një balene ose të paktën nga bishti i një një balenë në skulpturë,...

ROMË- De Micheli: Masat kufizuese në trena përfitim për turizmin

ROMË, 3 gusht /ATSH-DPA/ - Ministrja italiane e Transportit, Paola De Micheli tha sot se masat e sigurisë së udhëtimit të miratuara nga qeveria...

SOFT NEWS – Edhe disa kilogramë ar mund të harrohen në…...

GJENEVË, 15 qershor /ATSH-DPA/ - Zyrtarët zviceranë po kërkojnë personin që la disa kilogram ar në një tren lokal, vjeshtën e kaluar. ''Pronari ka pesë...

FRANKFURT – Nis shërbimi hekurudhor Gjermani-Francë

FRANKFURT, 11 maj /ATSH-DPA/ - Një shërbim ekspres ndërqytetas midis Francës dhe Gjermanisë rifilloi sot, njoftoi operatori kombëtar hekurudhor i Gjermanisë. “Rruga nga Frankfurti në...

TEKNOLOGJI – Holanda shpik trenin e parë me hidrogjen

AMSTERDAM, 12 mars, /ATSH/ - I pazhurmshëm, por mbi të gjitha me zero ndotje të atmosferës, përveç ujit; kjo pritet të jetë e ardhmja...

GJERMANI – Alarm i rremë në një tren si pasojë e...

FRANKFURT, 4 mars /ATSH-DPA/ - Një tren që u ndalua në Frankfurt për shkak të një rasti të dyshuar me koronavirus, u lejua të vazhdonte udhëtimin...

LONDËR – Johnson miraton HS2-shin

LONDËR, 11 shkurt /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson dha sot miratimin për projektin e kundërshtuar të linjës së trenit me shpejtësi të lartë...

ITALI – Viktima e të lënduar pas daljes së një treni...

MILANO, 6 shkurt /ATSH-AFP/- Një tren i shpejtësisë së lartë, që lidh Milanon me Salernon, doli sot nga shina pranë Lodit, jo shumë larg...

SOFT NEWS – Brukseli dhe Vjena lidhen sërish me një tren…...

VJENË, 20 janar /ATSH-AFP/ - Një tren i ri nate që lidh Vjenën dhe Brukselin u inaugurua dje në mbrëmje duke simbolizuar vullnetin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA