Ballina Etiketimet Tregues

Etiketim: tregues

9-mujori, të ardhurat në buxhet 58.9 miliardë lekë

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ Të ardhurat totale për 9-mujorin e vitit 2021 u realizuan në masën 104.4 % të planit. “Të ardhurat totale për 9-mujorin e...

53.2 miliardë lekë më shumë në buxhetin e shtetit krahasuar me...

TIRANË, 13 shtator/ATSH/ Të ardhurat e mbledhura në buxhet gjatë 8-mujorit të këtij viti  u realizuan në masën 324 miliardë lekë, ose 103 %...

Treguesi i dendësisë së sigurimeve me ulje në vitin 2020

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Treguesi i dendësisë së sigurimeve ka shënuar ulje në vitin 2020 në raport me një vit më parë. Të dhënat zyrtare të...

Treguesit demografikë, INSTAT: Shtesa natyrore e popullsisë pësoi rënie

TIRANË, 12 gusht/ATSH/ Instituti i Statistikave publikoi sot raportin mbi treguesit demografikë për tremujorin e dytë të vitit 2021. Sipas INSTAT-it, shtesa natyrore e popullsisë,...

Të ardhurat nga tatimi mbi fitimin 17.7 miliardë lekë

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Të ardhurat e mbledhura nga tatimi mbi fitimin u realizuan në masën 17.7 miliardë lekë. Ministria e Financave dhe Ekonomisë bën të...

Të ardhurat në buxhet tejkalojnë planin/ Sinjal i përmirësimit të aktivitetit...

TIRANË, 15 qershor/ATSH/ Të ardhurat totale për 5-mujorin e parë të vitit 2021 u realizuan në masën 191.6 miliardë lekë, ose 104 % të...

Situata epidemiologjike drejt përmirësimit, Manastirliu apelon për vigjilencë

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Situata epidemilogjike në vend është duke u përmirësuar, por ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu apelon të gjithë qytetarët...

Rritja e të ardhurave dhe eksporteve/ Denaj: Sinjale të qarta që...

TIRANË, 19 maj/ATSH/ Rritja e të ardhurave dhe eksporteve përgjatë 4 muajve të parë të këtij viti tregon se ekonomia shqiptare po rigjallërohet. Kjo lejon...

Treguesit fiskalë/ Të ardhurat në buxhet 69.5 miliardë lekë, shpenzimet 69.1...

TIRANË, 20 mars/ATSH/ Të ardhurat e mbledhura në buxhet gjatë dy muajve të parë të vitit llogariten 69.5 miliardë lekë, ndërsa janë realizuar 69.1...

Treguesit fiskalë/ Të ardhurat në buxhet llogariten 35.2 miliardë lekë, shpenzimet...

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Të ardhurat e mbledhura në buxhet gjatë muajit janar llogariten 35.2 miliardë lekë, ndërsa janë realizuar 31.4 miliardë lekë shpenzime. Ministria e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA