Ballina Etiketimet Tregti

Etiketim: tregti

KINË – Pekini: Optimistë për negociatat tregtare me Uashingtonin

PEKIN, 11 maj /ATSH-ANSA/ - Kina dhe SHBA-ja vendosën të takohen sërish në të ardhmen në Pekin dhe të dërgojnë përpara konsultimet që nuk...

INSTAT: 10 qytetet që kryesojnë me punësimin më të lartë në...

TIRANË, 6 maj /ATSH/ - Tirana, Elbasani, Durrësi, Vlora, Berati, Kukësi, Gjirokastra, Lezha Korça e Dibra janë ndër qytetet që kanë regjistruar numrin më...

PEKIN – Zyrtarët gjermanë dhe kinezë bisedojnë për luftën tregtare dhe...

PEKIN, 27 prill /ATSH-DPA/ - Ministri gjerman i Ekonomisë, Peter Altmaier u takua sot me zëvendëspresidentin kinez, Liu He për të biseduar në lidhje...

ANKARA – Turqia dhe Bjellorusia synojnë shkëmbime tregtare prej 1,5 miliardë...

ANKARA, 16 prill /ATSH-AA/ - Turqia dhe Bjellorusia kanë kapacitet për të arritur nivelin e synuar të shkëmbimit tregtar prej 1,5 miliardë dollarësh, deklaroi...

BRUKSEL – Shtetet anëtare miratojnë hapjen e negociatave tregtare BE-SHBA

BRUKSEL, 11 prill /ATSH-AFP/ - Përfaqësuesit e shteteve anëtare të BE-së miratuan sot hapjen e negociatave tregtare me SHBA-në, duke i dhënë fund një...

SHBA – Trump: Shumë pranë një marrëveshjeje tregtare me Pekinin

UASHINGTON, 5 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump vlerësoi sot se SHBA-ja dhe Kina janë të gatshme të nënshkruajnë një marrëveshje që duhet...

PEKIN – Kina: Të gjejmë zgjidhjen për bisedimet tregtare me SHBA

PEKIN, 5 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti kinez, Xi Jinping ka bërë thirrje për të dalë në një përfundim të negociatave mbi marrëveshjen e ardhshme...

SHBA – Trump: Negociatat tregtare me Kinën përparojnë mirë

UASHINGTON, 4 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump vlerësoi sot se negociatat tregtare me Kinën po përparojnë mirë, duke gjykuar se Pekini vërtetë...

SHBA – Uashingtoni: Shumë progrese në negociatat tregtare me Kinën

Uashington, 29 mars /ATSH-AFP/ - Një prej këshilltarëve kryesorë ekonomik të Donald Trump vlerësoi sot se negociatat tregtare me Kinën kishin përparuar shumë përfshirë...

PEKIN – Ende shumë punë për një marrëveshje tregtare kino-amerikane

PEKIN, 28 mars /ATSH-AFP/ - Ndërkohë që një delegacion i lartë amerikan ndodhet në Pekin për një raund të ri bisedimesh mbi mosmarrëveshjet tregtare,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA