Ballina Etiketimet Transmetim

Etiketim: transmetim

Varianti afrikanojugor i COVID-19 më i transmetueshëm

JOHANESBURG, 12 janar /ATSH-AFP/ - Varianti i ri i COVID-19, i identifikuar në tetor nga studiuesit në Afrikën e Jugut, po nxit një rritje...

COVID-19 – Varianti i ri 50% deri 74% më i transmetueshëm

PARIS, 24 dhjetor /ATSH-AFP/ - Varianti i ri i COVID-19, i zbuluar në Britaninë e Madhe është 50 % deri në 74 % më...

ITALI – OBSH: Varianti i ri i COVID-19 më i transmetueshëm...

ROMË, 23 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Varianti i ri i COVID-19 i identifikuar në Britaninë e Madhe duket se transmetohet më lehtë nga të rinjtë...

BRITANI E MADHE – Vallance: Transmetimi i COVID-19 jo nën kontroll

LONDËR, 30 shtator /ATSH-AFP/ - Autoritetet shëndetësore britanike pranuan sot se shkalla e infeksionit në BM nuk është nën kontroll, ndërkohë që vala e...

COVID-19/ Fëmijët e përhapin si të ftohtin e zakonshëm

TIRANË, 11 gusht /ATSH/ Fëmijët mund të jenë në gjendje ta përhapin Covid-19 po aq lehtësisht sa përhapin edhe një lloj tjetër koronavirusi, siç...

HOLANDË – Raportohet rasti i dytë i transmetimit të koronavirusit nga...

AMSTERDAM, 25 maj /ATSH-DPA/ - Ministria holandeze e Bujqësisë njoftoi se kishte identifikuar një tjetër rast të transmetimit të koronavirusit nga një kafshë te...

Në RTSH Shkollë, transmetimi i leksioneve për 8 deri në klasën...

TIRANË, 12 mars/ATSH/Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini njoftoi sot se në kanalin publik RTSH Shkollë, do të transmetohen leksione për nxënësit...

Ministria e Arsimit, angazhim për të finalizuar në kohë rekord video-prezantimet...

TIRANË, 12 mars/ATSH/ Ministria e Arsimit është e angazhuar për të finalizuar në kohë rekord video-prezantimet e lëndëve online. Ndërkohë që pjesa më e madhe...

SOFT NEWS – Si ta shmangni COVID-19? Mos… u puthni!

ROMË, 4 mars /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Institutit të Lartë italian të Shëndetit, Silvio Brusaferro këshilloi njerëzit të ndalojnë përqafimet si edhe përshëndetjen tradicionale...

A mund të transmetohet koronavirusi nga kafshët shtëpiake?

TIRANË, 28 shkurt /ATSH/ Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) jep këshilla dhe sugjerime për pyetje nga më të zakonshmet që mund t’u lindin qytetarëve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA