Ballina Etiketimet Traktat

Etiketim: traktat

GJERMANI – Mass: Skadimi i traktatit INF një shqetësim

BERLIN, 1 gusht /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas shprehu shqetësimin për armët bërthamore ruse në afërsi të vendeve europiane, sipas deklaratave...

BRUKSEL – BE: Rusia të marrë masa të menjëhershme për respektimin...

BRUKSEL, 14 korrik /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian i kërkoi sot Rusisë të marrë masa të menjëhershme për të garantuar respektin e traktatit të çarmatosjes...

MOSKË – Putin pezullon zyrtarisht Rusinë nga INF-ja

MOSKË, 4 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin pezulloi zyrtarisht pjesëmarrjen e Rusisë në traktatin për çarmatimin bërthamor INF, të nënshkruar me SHBA-në...

MOSKË – Putin: Edhe Rusia tërhiqet nga traktati INF

MOSKË, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Rusia do të tërhiqet nga Traktati i Raketave Bërthamore me Rreze të Mesme veprimi (INF), deklaroi sot presidenti rus, Vladimir...

SHBA – Trump: Një traktat i ri mbi kontrollin e armëve...

UASHINGTON, 1 shkurt /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump tha se Rusia nuk i është përmbajtur Traktatit mbi Forcat Bërthamore me Rreze të Mesme...

FOKUS – SHBA tërhiqet nga traktati INF

UASHINGTON, 1 shkurt /ATSH-AFP/ - SHBA-ja njoftoi sot tërheqjen nga traktati i rëndësishëm për raketat bërthamore me rreze të mesme veprimi, INF, me Rusinë,...

MOSKË – Asnjë progres ruso-amerikan për traktatin INF

MOSKË, 31 janar /ATSH-AFP/ - Rusia dhe SHBA-ja nuk arritën asnjë progres gjatë një takimi që kishte në fokus traktatin për raketat bërthamore me...

RUSI – Putin: Nevojitet ende shumë punë për një traktat paqeje...

MOSKË, 22 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin theksoi sot se Japonia dhe Rusia duhet të bëjnë një “punë prej milingone” para se...

Gjermania dhe Franca rinovojnë traktatin e miqësisë të vitit 1963

GJERMANI, 22 janar /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron do të nënshkruajnë një pakt të ri miqësie në qytetin...

MOSKË – Gjermania i kërkon Rusisë të shpëtojë traktatin bërthamor me...

MOSKË, 19 janar /ATSH-DPA/ - Kryediplomati gjerman i kërkoi Rusisë të shpëtojë traktatin disa dekada të vjetër me SHBA-në në lidhje me kufizimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA