Ballina Etiketimet Traktat

Etiketim: traktat

SHBA – Uashingtoni mirëpret vullnetin e Pekinit për reduktimin e arsenalit...

UASHINGTON, 9 korrik /ATSH-AFP/- SHBA mirëpriti sot vullnetin e mirë të Pekinit, i cili njoftoi se është gati të diskutojë reduktimin e arsenaleve bërthamore në...

KINË – Pekini: Të gatshëm për diskutime nëse SHBA redukton arsenalin

PEKIN, 8 korrik /ATSH-AFP/ - Kina u shpreh sot e gatshme për t'iu bashkuar diskutimeve ruso-amerikano për reduktimin e armëve bërthamore, ashtu si kërkon...

SHBA – OKB: Kina i bashkohet Traktatit për Tregtinë e Armëve

NJU JORK, 7 korrik /ATSH-AFP/ - Kina nënshkroi Traktatin mbi Tregtinë e Armëve (TCA), njoftoi në një komunikatë ambasadori kinez në OKB, Zhang Jun...

SHBA – Uashingtoni mund të zgjasë traktatin e armëve bërthamore me...

UASHINGTON, 24 qershor /ATSH-AFP/- SHBA-ja mund të jetë e gatshme të zgjasë traktatin e fundit të madh për armët bërthamore me Rusinë, por vetëm...

BRUKSEL – Takim i NATO-s pas vendimit amerikan për tërheqjen nga...

BRUKSEL, 22 maj /ATSH-AA-AFP/ - NATO do të zhvillojë sot një takim urgjent pasi presidenti i SHBA-së, Donald Trump njoftoi se vendi i tij...

LONDËR – ”Titanic” mbrohet me traktat

LONDËR, 21 janar /ATSH-AFP/ - Skeleti i anijes së njohur "Titanic" do të mbrohet nga turistët dhe eksploruesit e padëshiruar në kuadër të një...

BRUKSEL – Marrëveshja tregtare BE-Vietnam hyn në fuqi

BRUKSEL, 21 janar /ATSH-AFP/ - Marrëveshja tregtare mes Bashkimit Europian dhe Vietnamit, kundërshtuar nga OJQ-të, u miratua sot në komisionin e Parlamentit Europian, etapë...

RUSI – Putin kërkon rinovimin e traktatit “New Start” me SHBA-në

MOSKË, 5 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin deklaroi sot se dëshironte të rinovonte deri në fund të vitit me SHBA-në traktatin "New...

SHBA – Uashingtoni aktivizon një traktat rajonal për bashkëpunimin ushtarak kundër...

UASHINGTON, 12 shtator /ATSH-AFP/ - SHBA-ja ka aktivizuar një traktat rajonal për bashkëpunimin ushtarak që e lidh me 10 vendet e  tjera të kontinentit...

SHBA – Trump kërkon përfshirjen e Rusisë dhe Kinës në një...

UASHINGTON, 3 gusht /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump shprehu mbështetjen e tij për integrimin e Kinës dhe Rusisë, në një traktat të ri...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA