Ballina Etiketimet Traktat

Etiketim: traktat

GJERMANI – Maas: Zgjatja e traktatit New Start një hap më...

BERLIN, 27 janar /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë gjermane përshëndeti sot zgjatjen e traktatit ruso-amerikan New Start mbi kufizimin e armatimeve bërthamore, që përbën...

RUSI – Parlamenti ratifikon zgjatjen e traktatit New Start

MOSKË, 27 janar /ATSH-AFP/ - Dhoma e Ulët e Parlamentit rus ratifikoi sot zgjatjen për pesë vjet të traktatit të çarmatimit bërthamor ruso-amerikan New...

MOSKË- Rusët dhe amerikanët drejt një zgjatjeje të traktatit New Start

MOSKË, 22 janar /ATSH-AFP-AA/ - Moska dhe Uashingtoni kanë bërë një hap drejt një zgjatjeje për vjet të traktatit kyç të çarmatimit bërthamor New...

RUSI – Moska planifikon largimin nga traktati “Qiej të Hapur”

MOSKË, 15 janar /ATSH-DPA/ - Rusia po përgatitet të largohet nga traktati i vëzhgimit ushtarak “Qiej të Hapur”, pas largimit të SHBA-së, njoftoi sot...

LONDËR – BM: Negociatat me BE-në për postBrexit në një moment...

LONDËR, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ - Negociatat mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Europian për arritjen e një marrëveshjeje tregtare post-Brexit ndodhen në një moment...

SHBA – Traktati për ndalimin e armëve bërthamore drejt hyrjes në...

NJU JORK, 25 tetor /ATSH-AFP/ - Traktati ndërkombëtar që ndalon armët bërthamore u ratifikuar nga një vend i 50-të, njoftoi OKB, gjë që mundëson...

BRUKSEL – BE rinegocion Traktatin e Kartës së Energjisë

BRUKSEL, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Eurodeputetët i kërkuan sot BE-së të tërhiqet nga Traktati i Kartës së Energjisë (ETC), i përshkruar si i vjetëruar...

RUSI – Putin thirrje për një traktat ndërkombëtar paqeje në hapësirë

MOSKË, 22 shtator /ATSH-DPA/ - Përmes një lidhjeje video me Kombet e Bashkuara, presidenti rus Vladimir Putin bëri thirrje për një traktat ndërkombëtar për...

GJERMANI – Scholz: Traktatet për Brexit duhet të respektohen

BERLIN, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Traktatet duhet të respektohen, theksoi sot ministri gjerman i Financave, Olaf Scholz, në reagim të projektligjit të Britanisë së...

SHBA – Uashingtoni mirëpret vullnetin e Pekinit për reduktimin e arsenalit...

UASHINGTON, 9 korrik /ATSH-AFP/- SHBA mirëpriti sot vullnetin e mirë të Pekinit, i cili njoftoi se është gati të diskutojë reduktimin e arsenaleve bërthamore në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA