Ballina Etiketimet Tokio

Etiketim: Tokio

TOKIO – Sony dhe Microsoft bashkëpunim në fushën e lojërave online

TOKIO, 19 maj /ATSH-AFP/ - Gjiganti japonez në fushën e elektronikës Sony dhe gjiganti i pajisjeve amerikane Microsoft njoftuan sot bashkëpunimin në fushën e...

TOKIO – Japonia ndalon përdorimin e dronëve në zonat ushtarake

TOKIO, 17 maj /ATSH-AFP/ - Japonia votoi sot një paketë ligjesh që ndalojnë fluturimin e dronëve në qendrat olimpike të Tokios 2020 dhe zonat...

TOKIO – Abe: I hapur për një takim pa kushte me...

TOKIO, 2 maj /ATSH-AFP/ - Kryeministri japonez, Shinzo Abe është shprehur i gatshëm për të takuar pa kushte liderin koreno-verior, Kim Jong Un për...

SOFT NEWS – Një universitet ndalon rekrutimin e pedagogëve… duhanpirës!

TOKIO, 23 prill /ATSH-AFP/ - Një universitet japonez njoftoi se nuk do të rekrutojë më pedagogë duhanpirës, vetëm në rastin kur ata do të...

TOKIO – Malmstrom: Nëse SHBA vendos tarifa doganore ndaj BE-së, kjo...

TOKIO, 10 prill /ATSH-AFP/ - Nëse SHBA-ja vendos tarifa të reja doganore ndaj BE-ja, kjo e fundit do të bëjë të njëjtën gjë, deklaroi...

TOKIO – Abe tur vizitash në Francë, SHBA dhe Kanada

TOKIO, 8 prill /ATSH-AFP/ - Kryeministri japonez, Shinzo Abe njoftoi sot nisjen e një turi vizitash në gjashtë shtete përfshirë SHBA-në, Kanadanë dhe Francën...

TOKIO – Rreth 200 krerë shtetesh në kurorëzimin e perandorit japonez

TOKIO, 19 mars /ATSH-ANSA/ - Do të jenë të paktën 195 krerë shtetesh dhe personalitete politike nga vende të ndryshme të botës të pranishëm...

TOKIO – Merkel paralajmëron kundër rreziqeve nga inteligjenca artificiale

TOKIO, 5 shkurt /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi për rreziqet në përdorimin e pakontrolluar të inteligjencës artificiale në kohët moderne. "Ajo që ne...

TOKIO – Abe & Merkel: Kundërshtojmë çdo lloj forme proteksionizmi

TOKIO, 4 shkurt /ATSH-ANSA/ - Mbështetje shkëmbimesh të lira të mallrave në kundërshtim me çdo formë të proteksionizmit dhe globalizimi të tregtisë ishin temat...

MOSKË – Abe takim me Putin, diskutime për ishujt Kuril

MOSKË, 22 janar /ATSH-ANSA/ - Negociatat mbi nënshkrimin e mundshëm të një traktati paqeje midis Rusisë dhe Japonisë, të lidhura me një marrëveshje mbi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA