Ballina Etiketimet Tokio 2020

Etiketim: tokio 2020

TOKIO 2020 – Momentet e paharrueshme të LO

TOKIO, 10 gusht /ATSH-AA/ -  Teksa Lojërat Olimpike përfunduan, gjatë tyre pati edhe momente të paharrueshme. Gjatë 16 ditëve të organizimit më të madh sportiv...

TOKIO 2020 – Një spiker kërkon ndjesë për gafën e pafalshme

TOKIO, 5 gusht /ATSH-DPA/ - Organizatorët e Lojërave Olimpike të Tokios kanë kërkuar falje pasi medalistet ukrainase të notit artistik u identifikuan gabimisht si...

TOKIO 2020 – Pavarësisht rrëzimit, fiton medaljen e artë në 5...

TOKIO, 3 gusht /ATSH-DPA/ - Ylli holandez i atletikës, Sifan Hassan mori medaljen e artë në 5 000 metra për femra, në finalen e...

TOKIO 2020 – Zverev fiton medaljen e artë në tenis

TOKIO, 3 gusht /ATSH-AA/ - Tenisti gjerman Alexander Zverev fitoi medaljen e artë në tenis për meshkuj në Lojërat Olimpike të Tokios 2020 duke...

TOKIO 2020 – Atletika italiane hyn në histori, dy medalje ari...

TOKIO, 2 gusht /ATSH-ANSA/ - Dy medalje ari për 10 minuta për Italinë, gjatë garave të atletikës të zhvilluara dje. Fillimisht, Gainmarco Tamberi fitoi në...

Peja e artë e Kosovës

PEJË, 30 korrik /ATSH-AA/ - Me dy medalje të arta olimpike në sportin e xhudos, në Lojërat Olimpike Tokio 2020 dhe një nga Rio...

Briken Calja i katërti në dygarësh në “Tokio 2020″/ Reagime

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja u rendit i 4-ti në dygarësh në peshëngritje në lojërat olimpike “Tokyo 2020” dhe kjo arritje u...

Nora Gjakova merr medaljen e artë në Lojërat Olimpike, mesazhe urimi...

TIRANË, 26 korrik /ATSH/ Xhudistja Nora Gjakova ka arritur t’i sigurojë Kosovës një tjetër medalje të artë në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Nora Gjakova...

TOKIO 2020 – Televizioni i njohur kërkon ndjesë për gafat gjatë...

SEUL, 25 korrik /ATSH-ANSA/ - Transmetuesi i njohur televiziv koreano-jugor, MBC u kërkoi ndjesë zyrtare disa shteteve, përfshirë Italinë, për përdorimin e frazave dhe...

TOKIO 2020 – Krasniqi merr medalje të artë në xhudo

TOKIO, 24 korrik /ATSH/ - Xhudistja Distria Krasniqi fitoi sot medaljen e artë, pas fitores kundër japonezes, Funa Tonaki, sipas KosovaPress. Kjo është medalja e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA