Ballina Etiketimet Tirane

Etiketim: tirane

Foto/Si është rikonceptuar arena e re e artit

TIRANË, 20 prill/ATSH/-Amfiteatri në zonën e Liqenit Artificial pas lënies në harresë për më shumë se 30 vite, tashmë ka marrë identitetin e merituar...

Tiranës i shtohet një tjetër lulishte

TIRANË, 19 prill/ATSH/-Një lulishte më shumë iu shtua Tiranës në Njësinë nr.7, por jo e fundit. Favorizuar edhe nga moti i qëndrueshëm, Bashkia e Tiranës...

Mogherini uron në shqip: Negociatat, rezultat i reformave

TIRANË, 18 prill /ATSH/- Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Europian (BE), Federica Mogherini i ka uruar në shqip qytetarët shqiptarë nga selia...

Hapja e negociatave, Mogherini takime në Tiranë

TIRANË, 18 Prill/ATSH/.- Shefja për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini ndodhet sot në Tiranë, ku do të zhvillojë takime dhe do të...

Nisin aplikimet për kredi të buta, bashkia zbulon detaje të reja

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1281389918661977/ TIRANË, 16 prill /ATSH/ - Sot nisin aplikimet për programin e kredive të buta në Tiranë, nga i cili do të përfitojnë rreth 500...

FOTO/ Aksion pastrimi në disa zona problematike të Tiranës

TIRANË, 16 prill/ATSH/- Që në orët e para të mëngjesit të sotëm ka nisur aksioni i pastrimit tek Ura e Brarit mbi lumin e...
video

Kur valsi vjenez zbret në sheshin ‘Skënderbej’

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1281303788670590/   TIRANË, 16 prill /ATSH/ - Me rastin e Vitit Kulturor Shqipëri-Austri 2018, Ambasada e Austrisë në Tiranë dhe Advantage Austria, nën kujdesin e Bashkisë...

Pesë muzetë e veçantë, që nuk duhen humbur në Tiranë

TIRANË, 15 prill/ATSH/- Tirana, kryeqyteti i Shqipërisë, është një qytet jashtëzakonisht i gjallë nga këndvështrimi artistik dhe kulturor. Ka shumë muze dhe galeri arti...

Schutz: Arritjet e Shqipërisë në reformën në drejtësi, model për vendet...

TIRANË, 13 prill /ATSH/- “Zbatimi i suksesshëm i reformës në drejtësi është një sinjal i rëndësishëm, para së gjithash për njerëzit në Shqipëri, të...

BB: Tarifa e “Rrugës së Kombit”, e nevojshme për mirëmbajtjen

TIRANË, 11 Prill/ATSH/.- Përfaqësuesja e Bankës Botërore në Shqipëri, Maryam Salim deklaroi sot se "pagesat janë të nevojshme për mirëmbajtjen e Rrugës". Në konferencën për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA