Ballina Etiketimet Tirane

Etiketim: tirane

Hapja e negociatave, delegacioni holandez: Presim raportin e KE-së

TIRANË, 7 maj /ATSH-Gjergji Mima/ - Anne Mulder, deputet i parlamentit holandez dhe njëherësh raportues për Ballkanin Perëndimor ka vlerësuar angazhimin dhe përpjekjet e...
video

OSHEE investim 1 miliard lekë në Tiranë, Balluku: Ulim humbjet, rrisim...

TIRANË, 7 maj /ATSH/ - Banorët e Tiranës por edhe fshatrat përreth do të kenë një furnizim më të mirë me energji elektrike në...
video

Projekti transformues i Tiranës, nis ndërtimi i pesë shkollave të para

TIRANË, 5 maj/ATSH-Z.Tosku/ - Me ndërtimin e 17 shkollave të reja, themelet e të cilave janë hedhur në zonën nr.1, Tirana do të përjetojë...

Bashkia e Tiranës rehabiliton Varrezat e Dëshmorëve

TIRANË, 3 maj/ATSH/- Në prag të 5 Majit, Ditës së Dëshmorëve, bashkia e Tiranës dhe Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit ka ndërhyrë në pllakat...

Edicioni i gjashtë i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit “Dea”, në konkurrim...

TIRANË, 2 maj /ATSH/ - Festivali ndërkombëtar i filmit “Dea open air” mbërrin këtë vit në edicionin e gjashtë në Tiranë. Me rreth 70...
video

Panairi i Punës – Demiraj: Rekord pjesëmarrjeje, formim profesional falas për...

TIRANË, 2 maj/ATSH/- Panairi Kombëtar i Punës është një mundësi e mirë për të sjellë të gjithë aktorët e tregut të punës bashkë për...
video

Hazbi Dervishi, agronomi që po shndërron lagjet e kryeqytetit në oaze...

TIRANË, 29 prill/ATSH A.ALLA /- Dashuria për pemët dhe lulet, si dhe dëshira për të bukurën dhe pastërtinë bën që Hazbi Dervishi, të shndërrojë...

Tiranë-Elbasan, ARRSH: Tuneli është i aksesueshëm për drejtuesit e mjeteve

TIRANË, 28 prill/ATSH/-Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton sot të gjithë përdoruesit e rrugës Tiranë-Elbasan se tuneli është i aksesueshëm. Në një njoftim për shtyp, ARRSH thekson...

Festivali “Balkan Jazz” mbledh në Tiranë grupet më të mira të...

TIRANË, 28 prill /ATSH/ - Festivali “Balkan Jazz” mbërrin edhe këtë vit në Tiranë në edicionin e dytë. Grupe me artistë të njohur të...

U ankua në platformë pas 3 vjetësh përpjekje, kanalizime të reja...

TIRANË, 24 prill /ATSH/ - Zenel Bekteshi, qytetar i Tiranës kishte 3 vite që donte të zgjidhte problemin e kanalizimeve në rrugën “Njazi Meka”,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA