Ballina Etiketimet Tirane

Etiketim: tirane

Fotogaleri-Kryeqytetasit shijojnë ditën pa makina, ndërpritet qarkullimi në disa rrugë

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Qytetarët e Tiranës shijuan sot "Ditën pa makina", të zhvilluar në kuadër të “Javës Evropiane të Lëvizshmërisë”. Kjo nismë ka për qëllim...

OSSH nis rikonstruksionin e mbi 80 kabinave në Tiranë

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Operatori i Sistemit të Shpërndarjes, (OSSH) ka nisur punën për rikonstruksionin e mbi 80 kabinave në Tiranë. Sipas OSSH-së, nga ky investim...

Riparim i defektit në linjë, çrregullime në furnizimin me ujë në...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Ujësjellës Kanalizime Tiranë njoftoi sot qytetarët se për shkak të një defekti të ndodhur gjatë orëve të natës, në linjën e...

Ikona e muzikës greke ndez atmosferën në amfiteatrin e Liqenit me...

TIRANË, 15 shtator/ATSH/ Ikona e muzikës greke, Glykeria solli sonte një atmosferë fantastike në parkun e Liqenit. “Lule lule” dhe “Moj e bukura More”, dy...

Glykeria mbërrin në Tiranë për koncertin që do ndezë sonte Amfiteatrin

TIRANË, 15 shtator/ATSH/ Glykeria, këngëtarja ikonë e muzikës greke ka mbërritur në Tiranë për koncertin që do të ndezë mbrëmjen e sotme Amfiteatrin pranë...

Përurohet shkolla 9-vjeçare “Feti Fanaj”, Kushi: Edhe fëmijët larg qendrës meritojnë...

TIRANË, 15 shtator/ATSH/ Përurohet shkolla 9-vjeçare në Mangull, Petrelë që mban emrin e të ndjerit Feti Fanaj, ish-drejtorit i përgjithshëm i Objekteve Publike në...

Merkel mbështet nismën “Ballkani i hapur”: Bashkëpunim që fuqizon Procesin e...

TIRANË, 14 shtator /ATSH/ Kancelarja gjermane Angela Merkel në konferencën e përbashkët për shtyp me Kryeministrin Edi Rama sot në Tiranë, mbështeti nismën “Ballkani...

Merkel dhe krerët e qeverive të Ballkanit, takim në Tiranë

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ Kancelarja e Republikës Federale të Gjermanisë, Angela Merkel zhvilloi sot një takim në Tiranë me krerët e qeverive të Ballkanit. Takimi mes...

Merkel në Tiranë, takim me kryeministrin Rama

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ Kancelarja e Republikës Federale të Gjermanisë, Angela Merkel mbërriti në këto momente në Pallatin e Brigadave në Tiranë, ku po zhvillohet...

Kancelarja Merkel mbërrin në Rinas, pritet nga Xhaçka

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ Kancelarja e Republikës Federale të Gjermanisë, Angela Merkel mbërriti pak minuta më parë në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës, ku u prit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA