Home Tags Tirane

Tag: tirane

“Shqipëria punon tokën”, qeveria 4 milionë euro për agroturizmin

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/467849600370903/?t=1 TIRANË, 13 tetor/ATSH/- "Sot është një ditë feste për bujqësinë shqiptare dhe për të gjithë nënsektorët e saj që promovon prodhimet, ku mbi 600...

Mbyllja e lojërave të fatit, Veliaj: Vendimi më i guximshëm në...

TIRANË, 11 tetor /ATSH/ - Nga 1 janari nuk do të shikoni asnjë pikë bastesh apo kazino në Tiranë dhe në gjithë territorin e...

Padia e Ballës për shpifje, Basha nuk paraqitet në gjyq

TIRANË, 10 tetor/ATSH-Maela Marini/ Në Gjykatën e Tiranës u zhvillua sot seanca gjyqësore për padinë e ngritur për shpifje nga kryetari i grupit parlamentar të...

“Juventus” në Tiranë, hap akademinë e futbollit

TIRANË, 9 Tetor /ATSH/ -Ekipi i Juventusit së shpejti do të hapë akademinë e saj në Tiranë. Kështu paralajmëroi drejtori i akademisë së “Zonjës së...

“Balkan Film Market”, profesionistët e botës së kinemasë në Tiranë

TIRANË,2 tetor /ATSH/- Rikthehet ''Balkan Film Market'' në edicionin e tij të dytë nga data 3-7 tetor 2018 në Tiranë nga Iceberg Communication dhe...

Qendra rajonale për inovacionin dhe teknologjinë vendoset në Tiranë

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/2202096010113584/?t=1 TIRANË, 2 tetor/ATSH/ Qendra rajonale për inovacionin dhe kërkimin në fushën e teknologjisë, pjesë e rrjetit të qendrave të mbështetura nga Forumi Ekonomik Botëror, do të...

Rruga Kardhiq-Delvinë dhe bypassi i Fierit, shkurtojnë në 3 orë udhëtimin...

TIRANË, 30 shtator/ATSH/- Me përfundimin e aksit Kardhiq-Delvinë dhe të bypass-it të Fierit, rruga Tiranë-Sarandë do të jetë vetëm 3 orë. Në fjalën e tij...

Qytetarët mbushin sheshin “Skënderbej”, shfaqje muzikore dhe akrobaci në ajër

-Veliaj: Për ata që mendonin se sheshi nuk do mbushej kurrë, ja ku është sot, plot me fëmijë- TIRANË, 30 shtator/ATSH/- Sheshi “Skënderbej” ia ka...

FOTO/ Gjiganti ndërkombëtar i hotelerisë “Hilton” hap dyert në Tiranë

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/308387613075912/   TIRANË, 26 shtator/ATSH/ - Gjiganti ndërkombëtar “Hilton” hapi sot zyrtarisht dyert në kryeqytet, duke premtuar një cilësi të lartë në shërbimin e hotelerisë, por edhe...

Tiranë, procedohen penalisht 290 shtetas

TIRANË, 24 shtator/ATSH/ Në kuadër të evidentimit dhe goditjes të paligjshmërisë, Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë gjatë 1 jave, procedoi penalisht 290 shtetas. Sipas njoftimit...

MOST POPULAR

HOT NEWS