Ballina Etiketimet Tirana

Etiketim: Tirana

Veliaj: Pas qendrës, tani vëmendja është tek fshati

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/- Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj foli për planin urbanistik të qytetit në seminarin e mbajtur në Hotel "Tirana", nga...

Foto – Atmosfera e festave në Tiranë

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/- Ashtu si shumë kryeqytete të Europës, edhe Tirana është bërë gati për të mikpritur festat e fundvitit. Shtëpizat e “Fshatit të Festave”...

Foto-Komisioni Europian përzgjedh Tiranën për çmimin “Kryeqyteti i Gjelbër Europian”

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/- Mbjellja e mbi 122 mijë pemëve, kthimi i qendrës së qytetit në pedonale, shtimi i lulishteve dhe këndeve të lojërave, si...

Futboll- Dhuna në derbi, FSHF ndëshkon “Partizanin” dhe “Tiranën”

TIRANË, 6 dhjetor /ATSH/ - Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka ndëshkuar "Partizanin" dhe "Tiranën" për sjelljen e tifozëve në derbin...

“Hyatt Regency and Residences Tirana”, pol atraksioni në kryeqytet

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1587117831432481/ TIRANË, 6 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ "Hoteli 'Hyatt Regency and Residences Tirana' do t'i japë kryeqytetit shqiptar një tjetër pol atraksioni, kombinuar me stadiumin e ri dhe...

Volejboll meshkuj, zbulohet kalendari i fazës së grupeve

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/- Skuadrat shqiptare të volejbollit për meshkuj do të luajnë këtë fundjavë ndeshjet e fazës së grupeve të Kupës së Shqipërisë. Sipas...

“Corriere della Sera”: Tirana, destinacioni turistik për të mos u humbur...

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/- Kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana është renditur si destinacioni më i mirë për turistët italianë për festat e fundvitit. Gazeta italiane "Corriere della...

Sot dita e derbit “Partizani”- “Tirana”

TIRANË, 30 nëntor/ ATSH-A. Fortuzi/- Kryeqyteti i Shqipërisë sot do të jetë i mbërthyer nga emocionet e derbit “Partizani”- “Tirana”, që do të luhet...

FOTOT / Qytetarët i përgjigjen thirrjes së Veliajt, Tirana vishet me...

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/-  Atmosfera festive ka nisur që të ndihet në kryeqytet. Apelit të  kryetarit të bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i janë përgjigjur...

Veliaj reagon pas protestës: Efektivët e lënduar gëzojnë solidaritetin e kryeqytetit

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/- Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas protestës së banorëve të Unazës së Re përpara Parlamentit. Ai ka publikuar...

MOST POPULAR

HOT NEWS