Ballina Etiketimet Test

Etiketim: test

Tentuan të kalonin kufirin me test të falsifikuar të COVID-19/ Procedohen...

TIRANË, 13 prill/ATSH/ Policia e Shtetit njoftoi sot se në vijim të kontrolleve të shtuara për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, nisur dhe nga...

GJERMANI – Test COVID-19 i detyrueshëm për udhëtimet ajrore hyrëse

BERLIN, 25 mars /ATSH-DPA/ - Personat që udhëtojnë me linja ajrore për në Gjermani duhet t'i nënshtrohen testit të COVID-19, sipas një rregulloreje që...

Testi i pështymës efikas për zbulimin e COVID-19

ROMË, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - Një studim i kryer nga tetori në dhjetor mbi 5 500 punonjës të Universitetit të Padovës tregoi efikasitetin e...

SUEDI – Test COVID-19 negativ i detyrueshëm për udhëtarët e huaj

STOKHOLM, 3 shkurt /ATSH-DPA/ - Suedia njoftoi sot se do t'u kërkojë udhëtarëve të huaj të paraqesin një test negativ të COVID-19 jo më...

UASHINGTON – SHBA planifikon financimin e testit të parë COVID-19 pa...

UASHINGTON, 1 shkurt /ATSH-DPA/ - Qeveria e SHBA-së po financon prodhimin e testit të parë COVID-19  në vend, që mund të blihet pa recetë...

COVID-19 – Europol: Rritje alarmuese e shitjes së testeve negative false

ROMË, 1 shkurt /ATSH-ANSA/ - Europol bëri thirrje sot për rritje të vigjilencës kundrejt shitjeve alarmuese në aeroporte të certifikatave false të negativitetit për...

FRANCË – Castex: Test COVID-19 negativ për udhëtarët nga vendet jashtë...

PARIS, 14 janar /ATSH-AFP/ - Të gjithë udhëtarët që dëshirojnë të udhëtojnë në Francë nga një vend jashtë Bashkimit Europian duhet të rezultojnë negativë...

DANIMARKË – Test COVID-19 negativ i detyrueshëm për mbërritjet me avion

KOPENHAGË, 8 janar /ATSH-AFP/ - Danimarka njoftoi sot se vetëm avionët, udhëtarët e të cilëve kanë rezultuar negativë për COVID-19, do të lejohen të...

LUKSEMBURG – Test COVID-19 për të gjithë pasagjerët e linjave ajrore

LUKSEMBURG, 30 dhjetor /ATSH-DPA/ - Të gjithë pasagjerët e linjave ajrorë do të duhet të bëjnë një test PCR si edhe një test COVID-19...

“Hetim epidemiologjik në kohë reale”/ Silva Bino: Testi i shpejtë i...

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Shefja e departamentit të Epidemiologjisë dhe Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, gjatë një komunikimi me median deklaroi se testi i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA