Ballina Etiketimet Tesla

Etiketim: tesla

Tesla kapërcen parashikimet, rekorde shitjesh në T4 2021

TEKSAS, 3 janar /ATSH-DPA/- Prodhuesi amerikan i makinave elektrike Tesla ka kryer një numër rekord të dërgesave të automjeteve në tremujorin e fundit. Një total...

”Tesla Cyberquad” katërçikleta e parë për fëmijë

KALIFORNI, 7 dhjetor /ATSH-ANSA/- Gjiganti Tesla ka prezantuar katërçikletën 'Tesla Cyberquad'' vetëm për fëmijë dhe ka arritur ta shesë atë në një rekord kohor. Cyberquad...

“Hertz” blen 100 000 automjete elektrike nga “Tesla”

NJU JORK, 26 tetor /ATSH-AA/ - Kompania amerikane e automjeteve me qira ''Hertz'' do të blejë 100 mijë automjete elektrike nga prodhuesi amerikan ''Tesla''. Në...

”Tesla” shënon rekord të të ardhurave në tremujorin e tretë

TEKSAS, 21 tetor /ATSH-AA/ - Prodhuesi amerikan i automjeteve elektrike ''Tesla'' arriti të ardhurat dhe fitimin më të mirë ndonjëherë në tremujorin e tretë...

Fantazia e shfrenuar e Musk: Një birrë ”Tesla”!

BERLIN, 13 tetor /ATSH-ANSA/ - Elon Musk, i cili prodhon automjete elektrike ''Tesla'', ka vendosur të prodhojë edhe një birrë me këtë emër. Me rastin...

”Tesla” shënon rekord me 1,1 miliardë dollarë fitime

KALIFORNI, 27 korrik /ATSH-AA/ - Prodhuesi amerikan i makinave elektrike ''Tesla'' realizoi fitime rekord në tremujorin e dytë të këtij viti me 1,1 miliardë...

FOKUS – Tesla arsyeja e re e mosmarrëveshjeve serbo-kroate

BEOGRAD, 25 korrik /ATSH-ANSA/ - Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka ndërhyrë në atë që duket se do të jetë grindja e re mes Serbisë...

Musk: Detyra si shef i ”Tesla”-s gjëja që… urrej më së...

KALIFORNI, 14 korrik /ATSH-AA/ - Shefi i kompanisë ''Tesla'', Elon Musk tha se e urren faktin e të qenit shefi i kompanisë së tij. Sipas...

Tesla Model 3 dhe Toyota Corolla në qendër të debateve për...

ROMË, 6 korrik /ATSH-ANSA/ - Të kthehemi të flasim për emetimet reale të CO2 të makinave elektrike duke vlerësuar të gjithë ciklin jetësor, përfshirë...

”Tesla” tërheq në Kinë 285 000 vetura pas rrezikut për përplasje

PEKIN, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Gjiganti i veturave elektrike Tesla do të tërheqë më shume se 285 000 vetura në tregun kine pas një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA