Ballina Etiketimet Terroriste

Etiketim: terroriste

KOPENHAGË – Autoritetet daneze ndalojnë 13 të dyshuar për sulme terroriste

KOPENHAGË, 12 shkurt /ATSH-DPA/ - Autoritetet daneze njoftuan sot se 13 persona janë dërguar në paraburgim nën dyshimin për planifikimin e një ose më...

SHBA – Uashingtoni përfshin rebelët Houthi në listën e grupeve terroriste

UASHINGTON, 11 janar /ATSH-ANSA/ - Qeveria e presidentit amerikan në largim, Donald Trump njoftoi 10 ditë para fundit mandatit të tij presidencial, se do...

BRUKSEL – Johansson: Kontrollet në kufijtë e brendshëm kërcënojnë rimëkëmbjen, jo...

BRUKSEL, 30 nëntor /ATSH-AFP/ - Kontrollet në kufijtë e brendshëm të zonës Shengen janë joefikase në luftën kundër terrorizmit dhe rrezikojnë të pengojnë rimëkëmbjen...

TURQI – Autoritetet ndalojnë 100 të dyshuar të ISIS-it

STAMBOLL, 30 dhjetor /ATSH-DPA/ - Autoritetet turke ndaluan sot 100 të dyshuar për lidhje me Shtetin Islamik gjatë sulmeve në vend, raportoi agjencia zyrtare...

TURQI – Autoritetet dëbojnë 110 terroristë të huaj

STAMBOLL, 20 dhjetor /ATSH-DPA/ - Turqia ka deportuar 110 luftëtarë të huaj terroristë në vendet e tyre që nga muaji i kaluar, konfirmoi një...

SARAJEVË – Bosnja riatdheson luftëtarë, gra dhe fëmijë nga Siria

SARAJEVË, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - Bosnja ka riatdhesuar sot një grup prej 25 shtetasish nga Siria, shtatë prej të cilëve luftëtarë xhihadistë të dyshuar...

SIRI – Viktima pas një sulmi terrorist

TEL ABYAD, 2 nëntor /ATSH-AA/ - Të paktën 15 civilë kanë humbur jetën si pasojë e sulmit terrorist në rajonin Tel Abyad, në kufi...

TURQI – Soylu: Anëtarët e ISIS-it do t’i kthejmë në shtetet...

STAMBOLL, 2 nëntor /ATSH-DPA/ - Turqia paralajmëron se do të dërgojë të dyshuarit e kapur të Shtetit Islamik në shtetet e tyre, pasi kritikoi...

TURQI – Dy terroristë të dyshuar arrestohen në hyrje të parlamentit

ANKARA, 15 maj /ATSH-AFP/ - Autoritetet turke arrestuan dy individë të dyshuar si anëtarë të një grupimi të ekstremit të majtë, i klasifikuar ‘’terrorist’’,...

HAGË – Arrestohen katër terroristë të dyshuar në Holandë

HAGË, 29 dhjetor /ATSH-AFP/ - Forcat holandeze të sigurisë arrestuan në portin e Roterdamit katër persona me dyshimin për përgatitjen e një akti terrorist,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA