Ballina Etiketimet Territor

Etiketim: territor

Rindërtimi/ Shemben dy pallate 5-katëshe në Hamallaj

TIRANË, 11 gusht/ATSH/ Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit dhe Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit në Durrës shembën sot 2 pallate 5-katëshe në Hamallaj,...

FRANCË – Macron përshëndet “fitoren e parë” kundër COVID-19, i gjithë...

PARIS, 15 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron përshëndeti dje "fitoren e parë" kundër koronavirusit, që ka shkaktuar rreth 30 000 të vdekur...

Aksion për pastrimin e qytetit/ Kryebashkiaku Arbana: Pastërtia dhe higjiena thelbësore...

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ Bashkia e Shijakut po punon të shtunën dhe të dielën për të mbyllur kontratat e dëmshpërblimit të grandeve për riparimin e...

MOSKË – Rusia ndalon hyrjen në territor të kinezëve nga koronavirusi

MOSKË, 18 shkurt /ATSH-AFP/ - Rusia njoftoi sot qëllimin e saj për të ndaluar hyrjen në territor të shtetasve kinezë duke nisur nga dita...

Durrës/ Ahmetaj: Brenda Krishtlindjeve, pastrohet territori nga inertet

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/- Kryetari i Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, Arben Ahmetaj deklaroi sot se brenda krishtlindjeve do të bëhet e mundur pastrimi i territorit...

“Akademia Atelier Albania” në funksion të programit “100 fshatrat”

TIRANË, 31 tetor /ATSH/ “Akademia Atelier Albania" përmes projekteve të rimodelimit të akseve rrugore si element thelbësor i vendbanimeve bregdetare, synon të vihet në...

“Mbaj pastër, gjej pastër”, aksion i madh pastrimi në Rinas- Fushë-Krujë

TIRANË, 19 tetor/ATSH/- “Mbaj pastër, gjej pastër” është angazhimi më i madh i bashkisë së krujës, e cila ka ndërmarrë këtë fundjavë një aksion...

Kavajë, pastrim i territorit në rrugën hyrëse të qytetit

TIRANË, 23 gusht/ATSH/- Bashkia e Kavajës po vijon punën me ritme të larta për pastrimin e territorit nga mbetjet. Kryetari i bashkisë së Kavajës, Redjan...

Planifikimi dhe zhvillimi i territorit, rruga e duhur për ruajtjen aseteve...

TIRANË, 4 korrik/ATSH/- Deputetja e Partisë Socialiste, Eglantina Gjermeni, shprehu sot besimin se rruga e nisur është rruga e duhur e ruajtjes së peizazhit,...

IKMT kallëzon penalisht kryetarin e bashkisë Lezhë

TIRANË, 20 qershor/ATSH/ - Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka kallëzuar sot penalisht pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, kryetarin e bashkisë, Fran...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA