Ballina Etiketimet Terren

Etiketim: terren

Peleshi: FA në ndihmë të banorëve në zonat e përmbytura, 445...

TIRANË, 26 janar/ATSH/ Forcat e Armatosura vazhdojnë punën në terren në ndihmë të komunitetit në zonat ku janë hasur problematika si pasojë e reshjeve...

Puna e epidemiologëve në terren dhe testimi i pacientëve me COVID-19/...

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ndau sot momente nga puna e përditshme në terren e skuadrave të epidemiologëve të cilët zgjerojnë hetimin epidemiologjik...

Mbajtja e detyrueshme e maskës/ Ndëshkohen disa deputetë, sot u vendosën...

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Deputetët që këtë të enjte nuk e mbajtën maskën në mjediset e hapura u ndëshkuan sapo lanë oborrin e Parlamentit. Policia e...

BRITANI E MADHE – Anglia riaktivizon spitalet COVID-19 në terren

LONDËR, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Përballë ringjalljes së COVID-19, autoritetet britanike njoftuan sot riaktivizimin e tre spitaleve në terren në Angli, të ngritura në...

Forcimi i kapaciteteve për përballimin e COVID-19, Manastirliu: Shtohen 300 punonjës...

-Dyfishohet numri i epidemiologëve në terren. Vatrat kryesore, nga festat, ceremonitë mortore dhe ditëlindjet- TIRANË, 1 Gusht/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu,...

Anti-KÇK/ Njësia speciale kundër “të fortëve” në bashkëpunim me SPAK-un nis...

TIRANË, 1 shkurt/ATSH/Pas 6 muajsh trajnimesh të specializuara dhe stërvitje me ngarkesë të lartë fizike, nga e hëna Njësia Speciale do të jetë në...

Taksa e shtëpive/ Përjashtohen kryefamiljarët pensionist dhe përfituesit nga ndihma ekonomike

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH/- Në çdo pikë të ujësjellësit në Tiranë qytetarët duhet të shkojnë të vetë deklarojnë sipërfaqen e banesës së tyre, pasi kjo...

Tërmeti i 26 nëntorit/ Rreth 80 specialistë të Kadastrës inspektime në...

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ Punonjësit e Kadastrës Shqiptare këto ditë janë vënë tërësisht në dispozicion të bashkive të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, në...

Hysenbelliu: Grupet e punës do të kryejnë kualifikimin e të gjitha...

TIRANË, 28 nëntor/ATSH/ Drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenbelliu deklaroi sot se grupet e punës me ekspertë arkitekt dhe inxhinierë do të kryejnë...

LONDËR – Stërlina fiton terren pas votimit të Brexit

LONDËR, 15 janar /ATSH-AFP / - Stërlina britanike fitoi terren përballë euros dhe dollarit mbrëmjen e sotme pas kundërshtimit me shumicë të theksuar të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA