Ballina Etiketimet Termeti

Etiketim: termeti

VIDEO-Rindërtimi pas tërmetit/ IKMT nis shembjen e 3 shkollave në Shijak...

TIRANË, 23 prill/ ATSH- A. Fortuzi/ Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka bërë me dije të enjten, se ka nisur prej ditës së...

Rama citon Biblën: Në çdo mundim ka një fitim, fjalët e...

TIRANË, 19 shkurt /ATSH/ Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot duke ka cituar Biblën e shenjtë. Rama ka cituar fjalët e urta 14:23...

Gjylameti: Projekti për rindërtimin pas tërmetit, më i rëndësishmi e vizionari...

TIRANË, 18 shkurt /ATSH/ Projekti për rindërtimin pas tërmetit të 26 është një nga projektet më të rëndësishëm dhe vizionar në 30 vitet e...

Konferenca e Donatorëve, misioni i BE-së në Tiranë publikon apelin e...

https://www.facebook.com/eu.delegation.albania/videos/2653451631375632/ TIRANË, 15 shkurt/ATSH/ Misioni i Bashkimit Europian në Tiranë publikoi sot një mesazh me video, në funksion të konferencës së donatorëve për rindërtimin e...

Kalaja e Krujës më e dëmtuara nga tërmeti/ Margariti: Kemi hartuar...

TIRANË, 12 shkurt /ATSH/- Ministrja e Kulturës Elva Margariti u shpreh sot se, kalaja e Krujës është më e dëmtuara nga tërmeti i 26...

Pasojat e tërmetit në trashëgiminë kulturore/ Margariti: Dëmet 5.75 milionë euro,...

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ - Komisioni parlamentar i Edukimit dhe Mjeteve të Informimit Publik zhvilloi sot një seancë dëgjimore me ministren e Kulturës, Elva...

Paslëkundje e 26 nëntorit/ Sizmologu Dushi: Tërmeti zgjati 10 sekonda, qytetarët...

TIRANË, 28 janar /ATSH/- Sizmologu Edmond Dushi tha mbrëmjen e sotme se lëkundja e tërmetit e kësaj të marte ka zgjatur 10 sekonda, ndërsa...

TURQI – Arrin në 39 numri i viktimave nga tërmeti

ANKARA, 27 janar /ATSH-AA/ - Agjencia turke për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) njoftoi se si pasojë e tërmetit me magnitudë 6,8 ballë...

FOTO-Konferenca e Donatorëve për tërmetin/ Várhelyi: Të ftuar të gjitha shtetet...

TIRANË, 16 janar /ATSH/ Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Olivér Várhelyi, deklaroi sot se në  Konferencën e Donatorëve në 17 shkurt në Bruksel në...

7 905 objekte të dëmtuara nga tërmeti/ Hysenlliu: Vijojmë inspektimet nga...

TIRANË, 11 janar/ATSH-A. Fortuzi/- Tërmeti i 26 nëntorit shkatërroi 7 905 objekte të cilat konsiderohen të pabanueshme nga ekspertët e Institutit të Ndërtimit. Ndërkohë me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA