Ballina Etiketimet Termeti

Etiketim: termeti

Dokumentet dëshmojnë ndihmën e qeverisë për Alesio Cakonin/ Rama reagon për...

  TIRANË, 13 shtator/ATSH/ Dokumentet provojnë ndihmën që ka dhënë qeveria shqiptare për Alesio Cakonin dhe nënën e tij, i cili nga tërmeti i Nëntorit...

Familja Hoxha nga Petrela, shtëpi më të bukur e më të...

TIRANË, 1 shtator/ATSH/ Familja Hoxha nga Petrela, Tiranë ka tashmë një shtëpi të re, më të bukur e më të fortë, pas shembjes nga...

Rindërtimi/ 143 shkolla me standarde europiane gati brenda vitit 2021, përgjigje...

TIRANË, 18 gusht/ATSH/ 143 shkolla me standarde europiane do të jenë të gjitha gati brenda vitit 2021, në vend të godinave të goditura nga...

Rindërtimi/ IKMT nis prishjen e dy pallateve në Hamallaj, deri tani...

TIRANË, 7 gusht/ATSH/-Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, ka nisur prishjen e dy pallateve pesë katësh në Hamallaj, Durrës. Sipas njoftimit të IKMT, objektet janë...

Tërmeti dhe pandemia/ Ambasada gjermane promovon mësimin nga shtëpia

TIRANË, 15 korrik/ATSH/ -Fshatrat Thumanë dhe Borizanë afër Krujës u goditën fort nga tërmeti i nëntorit 2019. Që prej atëherë shkolla në Borizanë ka...

Pasojat e tërmetit/ Nënshkruhet marrëveshja, SHBA 800 mijë dollarë për restaurimin...

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë alokuar një grant prej pothuajse 800 000 dollarë të Fondit të Ambasadorëve për Trashëgiminë Kulturore,...
pallate Tirane

Veliaj: Në 30 qershor nisin pagesat e para për dëmtimet e...

TIRANE, 10 qershor/ATSH/ Pandemia nuk e ka ndalur nismën e suksesshme të bashkisë së Tiranës, që u vjen në ndihmë banorëve të rikonstruktojnë pallatet...

Nis dhënia e dëmshpërblimeve për familjet e prekura nga tërmeti/ Arbana:...

TIRANË, 6 qershor/ATSH/ Për familjet e prekura nga tërmeti në Shijak nis sot dhënia e dëmshpërblimit, për riparimin e banesave të tyre. Kryetari i Bashkisë...

350 mijë tonë inerte nga shembja e objekteve të dëmtuara nga...

TIRANË, 3 qershor/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Shijakut, Elton Arbana sqaroi opinionin publik lidhur me depozitimin e mbetjeve inerte nga shembja e objekteve të...

Shqipëria në etapën e fundit drejt integrimit në BE, Soreca: Jemi...

TIRANË, 5 maj/ATSH-A. Fortuzi/ Shqipëria është në etapën e fundit të udhës së saj drejt  integrimit në Bashkimin Europian. Luigi Soreca, ambasador i Bashkimit Europian...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA