Ballina Etiketimet Termeti

Etiketim: termeti

Dëmet nga tërmeti, Bashkia Pukë: Kërkohet njësi e specializuar për shkallën...

TIRANË, 15 janar/ATSH/- Grupi i punës i bashkisë Pukë ka kryer verifikimin në të gjithë problematikat që u shfaqen natën e mbrëmshme pas tërmetit...

KE, 115 milionë euro për Rindërtimin, Soreca: Monitorojmë vazhdimisht zbatimin e...

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Bashkimi Evropian dhuroi 115 milionë euro për Rindërtimin pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Shqipërinë në të gdhirë të 26 nëntorit 2019. Në...

EU4Schools, rikonstruksion i 63 institucioneve arsimore të prekura nga tërmeti

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Dy vjet më parë, mëngjesi i 26 nëntorit e gjeti Shqipërinë në agoni të plotë pas një tërmeti me magnitudë 6,4...

Tërmeti i 26 nëntorit, Manastirliu: Provë e madhe solidariteti dhe sakrifice

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Dy vite nga tragjedia e tërmetit të 26 Nëntorit, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu kujton të gjithë ata...

Dy vite pas tërmetit, Veliaj: Punuam dhe u ringritëm të gjithë...

TIRANË, 26 nëntor /ATSH/ Me foto nga shkollat dhe lagjet e reja të rindërtuara, kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka përkujtuar tragjedinë...

Tërmet 4.5 ballë në Rrëshen, Peleshi: Nuk ka dëme materiale, strukturat...

TIRANË, 18 tetor /ATSH - I. Vata/ Mbrëmjen e djeshme janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti rreth orës 22:13. Referuara të dhënave zyrtare që...

Rindërtimi, fond për 35 njësi banimi në Rrëshen

TIRANË, 6 tetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot përdorimin e fondit të rindërtimit, në vlerën 129 087 000 lekë pa TVSH, për financimin e...

GREQI – Tërmeti trondit sërish ishullin e Kretës

KRETË, 28 shtator /ATSH-ANA/ - Një tërmet i ri me magnitudë 5,4 ballë të shkallës Rihter u regjistrua sot në mëngjes në ishullin e...

2022 duhet të mbyllë të gjitha plagët e tërmetit

TIRANË 16 shtator /ATSH-I.Vata/ Kryeministri Edi Rama prezantoi sot programin politik dhe përbërjes e Këshillit të Ministrave të qeverisë së re në mandatin e...

Tërmeti me magnitudë 4.7 ballë lëkund veriun e Shqipërisë, epiqendra në...

TIRANË 15 shtator /ATSH-I.Vata/ Një tjetër lëkundje e tokës është regjistruar rreth orës 14:33 të së mërkurës në qarkun e Shkodrës. Lajmi bëhet i ditur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA